додому Головні 15 лютого — Стрітення Господнє, свято зустрічі людини з Богом

15 лютого — Стрітення Господнє, свято зустрічі людини з Богом

1539

Сьогодні Стрітення — християнське свято, яке відзначається у православ’ї, католицизмі та деяких протестантських конфесіях. Встановлено на згадку про знаменну для християн подію — зустріч у Єрусалимському Храмі Немовляти Ісуса з праведним старцем Симеоном.

Через 41 день після народження, Ісуса принесла в Храм Божий його матір. Там їх зустріли Симеон та Анна, в якої був пророчий дар. Щойно вони побачили немовля, одразу стало зрозуміло, що це майбутній Месія. Старцю Симеону судилося померти лише після того, як він зустрінеться з Сином Божим й він довго чекав цієї миті. За прикметою, на свято Стрітення, кожному може пощастити зустрітися з Господом в людській подобі.

Це одне з 12 головних церковних свят на рік. Стрітення – значить “зустріч”, зустріч із Господом. У народі ще день назвали “Громниці”. Цього дня люди відвідують церкви, щоб посвятити воду і свічки. Традиції в цей день. Християни відвідують храми, освячують свічки. Вірять, що у них міститься магічна сила й вони допомагають, коли виникають труднощі, надають захист від негараздів та втішають в скорботі. Цього дня забороняється будь-яка важка праця і не рекомендується вирушати кудись далеко.