Головна духовність 15 лютого християни відзначають Стрітення Господнє

15 лютого християни відзначають Стрітення Господнє

430

vlcsnap-2016-02-15-18h16m49s94915 лютого християни відзначають Стрітення Господнє. Це свято зустрічі людини з Богом та одне з 12 найбільших церковних свят. Відзначають його в пам’ять про те, як Пресвята Діва Марія та праведний Йосип принесли до Єрусалимського Храму Ісуса Христа, на 40-й день після Його народження, щоб, за звичаєм, “поставити перед Господом”.

Стрітення Господнє – одне з найбільших християнських свят, яке відзначають на 40-й день після Різдва. У Тернополі в цей день в Архикатедральному соборі зібралось чимало прихожан, щоб послухати святу Літургію, помолитись Богу та за традицією освятити свічку.

– Про свято Стрітення Господнього ми читаємо у Святому Євангеліє, де говориться про те, що Пресвята Богородиця з Йосифом Обручником принесли Христа для того, щоб ввести його в храм. Тобто принести жертву за нього в храмі. І ось ми бачимо, що старець Симеон, якому було провіщено, що він не помре поки не побачить Сина Божого, поки не побачить Месію, в храмі зустрів їх. Це означає те, що людство чекало на прихід Спасителя. Що були люди серед ізраїльського народу, які розуміли, що спаситель, це не цар, який приходить в пишності та величі, який приходить в якійсь зовнішній показності. Вони знали, що цар чи Месія буде той, хто спасе їх від їхніх гріхів. Стрітення це одне з релігійних свят великих, яке являється одним із свят, які входять до 12 великих свят, починаючи з Пасхи і завершенням же, скажімо Рождественського циклу, це якраз от з настанням святкування свята Стрітення. Вже після свята Стрітення, вже християни вітатимуться Слава Ісусу Христу , а не Христос ся Рождає, – розповідає священик Свято-Воскресенського кафедрального соботу УПК КП отець Сергій Стельмах.

У цей день традиційно відбувається освячення свічок, які називають громничними. Освячують їх у церкві після посвяти води, там же запалюють і несуть до хати. Протягом року зберігають такі свічки на покуті, або ж вплітають у дідухи. За повір’ями, такі свічки мають виняткову силу і оберігають оселю.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here