Головна духовність 15 лютого християни відзначають Стрітення Господнє

15 лютого християни відзначають Стрітення Господнє

461

stritenniaВ неділю, 15 лютого, християни відзначають  Стрітення Господнє, свято зустрічі людини з Богом. Стрітення одне з 12 найбільших церковних свят. У цей день віряни згадують одну з найважливіших подій земного життя Ісуса Христа. Відповідно до Євангелія, на сороковий день після народження Ісуса, Пресвята Діва Марія і праведний Йосип принесли дитину в єрусалимський храм, щоб, за звичаєм, “поставити перед Господом”.

В Старому Завіті була традиція дякувати Богові і приносити жертву за народжене дитя. Оскільки Марію вважали бідною жінкою, вона принесла двоє голубят в подяку Богові за маленького Ісуса. Прийшовши в храм, Марію і Йосипа зустріли Симеон та Анна. Симеон був вірний Богові і чекав на знак, коли б міг доторкнутися руками до спасіння.

– Празник Стрітення дає нагоду розважити для кожного християнина, як кожна людина мала б закінчити своє земне короткочасне життя. Так як це зробив Симеон, який добре приготувався, мав ще й нагоду тримати Христа на руках. Так і кожен християнин має нагоду жити в молитві, в духовних практиках, так прожити своє життя, щоб у Святому Причасті колись у призначений Господом час відійти до вічності, – розповідає директор Тернопільського благодійного фонду “Карітас” отець Андрій.

В народі кажуть: на Стрітення зима з весною зустрічається. Яка погода на Стрітення, така і весна буде. Якщо випаде сніг – весна буде затяжною і дощовою, якщо відлига – ранньою і теплою.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here