Головна надзвичайне 15 людей загинули та майже сотня травмувались у аваріях на Тернопільщині

15 людей загинули та майже сотня травмувались у аваріях на Тернопільщині

354

15 людей загинули та майже сотня отримали травми у аваріях на Тернопільщині. Їх працівники ДАІ лише цього року зареєстрували майже 400. А ще на дорогах області державтоінспектори затримали 300 нетверезих водіїів. Серед них – четверо міліціонерів. Начальник Державтоінспекції Тернопільщини Андрій Матрифайло уже втретє з початку весни провів відкриту зустріч з громадськістю, на якій розповідав про роботу своїх підопічних.

Серед позитиву у роботі працівників ДАІ на Тернопільщині Андрій Матрифайло називає відсутність у інспекторів ДПС на дорозі так званого "плану по протоколах" і запевняє – тепер вони не чіпляються до водіїв за дрібниці, а карають тільки тих, хто насправді порушив правила дорожнього руху.

– Хочу назвати цифри, скільки протоколів було складено на минулий рік, станом за місяць часу, за цей період і за цей місяць, то ви зрозумієте зразу, що палочна система вже не діє і ніхто показників в наших працівників не вимагає. Я вже сказав, є порушення – ми його документуєм. Тобто, в період з 13.03 по 14.04 виявлено взагалі по області 1135 порушень. Минулого року, за цей період було 3455. Є різниця, – розповідає начальник УДАІ УМВСУ в Тернопільській області Андрій Матрифайло.

Окремо подякували активістам автомайдану Тернополя, які несуть службу разом з державтоінспекторами, що дозволяє додатково виявляти порушників на дорогах, і, крім того, дозволяє контролювати самих даїшників та уникати панібратства. Андрій Матрифайло переконує, усі учасники дорожнього руху нині рівні перед законом. Порушення фіксують і у працівників міліції і у інших посадовців. Особлива увага – нетверезим водіям.

– Суто по працівниках міліції, зараз до речі, проводиться місячник безпеки дорожнього руху, з 9 квітня – станом на сьогоднішній день оформлено за різного роду порушення правил дорожнього руху, в тому числі 4 працівники в нетверезому стані. Це від початку року якщо взяти і 29 адміністративних протоколів за різні порушення: стоянка, зупинка, керування без документів, проїзд на заборонений сигнал світлофора і тому подібне. 29 протоколів, – пояснює Андрій Матрифайло.

Усіх працівників ДАІ, яких затримали нетверезими за кермом, звільнятимуть із роботи. Боряться сьогодні і з корупцією. Поки що такий випадок зафіксований один. 15 квітня на хабарі затримали одного із працівників взводу ДАІ Тернополя. Прокуратура порушила кримінальну справу, почато низку перевірок. Андрій Матрифайло запевняє, вчинок працівника-хабарника, який щонайменше втратив роботу, потягне за собою покарання і для інших. Когось звільнять, хтось, можливо, отримає догану. Така позиція нинішнього керівника Департаменту ДАІ УМВС України, зазначив Андрій Матрифайло.

– Безпосередній керівник звільняється з посади, безпосередній керівник, це є командир взводу. Дальше пішло повністю по вертикалі – начальник ДАІ, заступник начальника ДАІ міста, дальше куратор, вже тут в управлінні, заступник начальника ДПСу, мій заступник і я. Такщо в цьому наказі я тоже буду мати місце. Такий прикрий випадок, ну бачим, інакше ми не почистим. Напевне що так треба працювати і спуску в цьому не повинно бути, – каже начальник УДАІ.

Усіх, хто має факти порушень закону працівниками державтоінспекції просять про це повідомляти, та обіцяють карати винних.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here