
15-го квітня 1540-го року коронний гетьман Ян Амор Тарновський отримав документ від польського короля Сигізмунда “Локаційний привілей”, який дозволив заснувати місто та володіти землею навколо нього. Відтоді на місці урочища Сопільче на берегах річки Серет зробили укріплене місто-опідіум із назвою Тернопіль.
“Місто починає економічно зростати, тому з’являються в нас ринки, Торговиця звичайно, від Торговиці розходиться згодом багато різноманітних вулиць. Якщо на вулиці були сукенниці – вулиця називалася Сукенна, якщо ремісники-боднарі, то була вулиця Боднарська, займалися склом – була вулиця Шкляна, відповідно місто розвивається як велике торгівельне містечко того часу”, – розповіла директорка туристично-інформаційного центру Тернополя.
До власного заснування у Тернополі було своє поселення, а на місці сучасних будівель стояли оборонні вали, щоб перекрити шлях ворогам. Для того, щоб місто розвивалось, король Ян Амор прийняв низку законів та запросив торгівців і ремісників. Так, невелике, на той час, поселення перетворили на важливий торгівельний центр. Щоб краще дізнатися про Тернопіль того періоду, варто прийти на вулицю Валову, одну з небагатьох, що збереглися від старого міста.