додому суспільство 15 грудня – День працівників суду

15 грудня – День працівників суду

440

15 грудня в Україні відзначають День працівників суду. Свято встановлено в нашій країні згідно з Указом Президента України від 8 грудня 2000 року на честь усіх працівників галузі правосуддя країни. Уже більше року правоохоронці працюють в умовах нового кримінально-процесуального кордексу, у якому прописане якнайгуманніше ставлення до людини.

Апеляційний суд Тернопільської області працює у споруді із символічною назвою Будинок правосуддя.

Ігор Ваврів, голова Апеляційного суду Тернопільської області: "Апеляційний суд Терноп. обл.покладені функції перевірки 17 судів на предмет законності".

Багаторічний Голова Тернопільського міськрайонного суду Олександр Магдич зізнається, коли звучить: "Встати, суд іде!", досі відчуває хвилювання, яке з роками не проходить, а лише додає відповідальності, як лікарю перед хірургічним втручанням. Є ще одна важлива і відповідальна мить – усамітнення судді для прийняття остаточного рішення. Людина, якій дозволено вершити правосуддя, залишається наодинці із законом і совістю.

Олександр Магдич, голова Тернопільського міськрайонного суду: "Про що ти думаєш тоді? Ти концентруєшся шукаєш істину голова працює професійно. Ти не маєш права на помилку. З досвідом відчуваєш, коли людина   говорить правду чи неправду".

Хто вони – люди, яким Бог дав частку своєї всемогутності: силу засудити або виправдати подібних до себе? Чи легко бути суддею? Про це йтиметься у фільмі "Люди у мантіях" на каналі TV–4 у неділю, 15 грудня, о 15 годині.