додому Новини 14 жовтня – Покрови Пресвятої Богородиці

14 жовтня – Покрови Пресвятої Богородиці

1864

14 жовтня християни відзначають одне з найбільш шанованих свят – Покрову Пресвятої Богородиці. В народі його ще називають Третя Пречиста. Цього дня віряни з вдячністю приймають заступництво Пресвятої Діви Марії та згадують історичні події Візантійської епохи, з якої походить коріння національного українського свята.

Свято Покрова Пресвятої Богородиці відзначають сьогодні українці. За переказами, 14 жовтня 910 року жителі оточеного Константинополя зібралися у церкві й молили Бога про порятунок від смерті. Під час вечірнього богослужіння одному з вірян було видіння.

– Видіння полягало в тому, що Пресвята Богородиця появилася, підняла свій омофор і просила свого сина Господа нашого Ісуса про те, щоб він захистив цих людей, які уповають на Нього. Тому ми маємо Пресвяту Богородицю як заступницю перед Господом за нас грішних. Бо ми можемо згадати і чудо в Кані Галілейській, коли закінчилось вино, то якщо в побутових речах, вона просила ласки в свого сина, то і в духовному житті і заступництві ми можемо надіятися на Її допомогу, – розповідає священик Української православної церкви Київського Патріархату отець Сергій Стельмах.

У свято Покрови Пресвятої Богородиці віруючі просять у Цариці Небесного захисту і допомоги.

Читайте більше: Звичаї на свято Покрови

– Наш український народ завжди прибігав під заступництво Пресвятої Богородиці в таких важких обставинах. І зараз на жаль ці обставини є важкими, тому зараз по особливому, усердно маємо просити Пресвяту Богородицю, щоб вона охороняла нашу державу, нашу Україну, – каже Сергій Стельмах.

В народі, спостерігаючи за погодою 14 жовтня, казали: “Яка Покрова, така й зима”. А ще свято Покрови знаменувало початок весіль, саме в цей час дівчата молилися за якнайшвидше заміжжя. Покрова також вважається заступницею жіночої та дівочої долі.

попередня статтяТернопільська погода на 14 жовтня 2018 року
наступна статтяТернопільська погода на 15 жовтня 2018 року