додому духовність 14 квітня містом пройде Хресна хода, початок – о 17 год

14 квітня містом пройде Хресна хода, початок – о 17 год

640

У неділю, 14 квітня, тернополяни пройдуть центром міста під час символічної Хресної дороги.  О 16 годині в Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ відбудеться Свята Літургія, після якої о 17 годині формуватимуть колону і розпочнуть Хресну дорогу. Під час символічної ходи, кажуть священики, віряни дізнаються про останні години земного життя Сина Божого та замисляться над життям власним. 14 стацій, які, за Біблією, символізують зупинки Ісуса Христа на шляху до Голгофи, парафіяни пройдуть у спільних молитвах.

Хресну ходу проведуть центральними вулицями Тернополя. Колона пройде вулицями Йосифа Сліпого, Руською, а тоді знову повернеться до Архикатедрального собору. Віряни зможуть стати співучасниками земного життя Ісуса. Священики пояснюють: Хресна дорога допоможе щиро співчувати Христу, духовно взяти участь в Його стражданнях, глибше усвідомити, наскільки велика любов Спасителя. Читання під час Хресної дороги спонукають змінити своє життя на краще. Кожному християнину необхідно збагнути, що Ісус помер заради життя і звільнення від гріхів кожної людини. Священики закликають усіх тернополян до спільної молитви.

– Напевно, кожна людина молиться сама особисто у своєму храмі чи в парафіяльній спільноті, чи йде на якесь паломництво, прощу. А це молитва всіх тернополян. Це є маніфестація нашої християнської віри в сучасному суспільстві, а також нагода всім разом начебто консолідуватися щодо одної спільної справи, а ця справа – щира, прохальна молитва про Боже благословення, про милосердя над нашим краєм, над нашим народом, – каже прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Олег Харишин.

Молитви під час Хресної дороги – це не лише розважання над терпіннями Ісуса Христа, а й настанови, як потрібно жити людині. Цьгоріч Хресна дорога присвячена року Віри.

– Що означає "вірити" в християнському значенні? Я думаю, що це буде дуже добра нагода для кожного християнина перевірити, наскільки він довіряє Богові. Бо всі проблеми походять від того, що ми є маловірами. Дуже часто ті послання, які Бог нам хоче сказати, ми не здатні відчитати, бо наша віра є надто слабкою. Тому ця молитва – добра нагода переосмислити свою віру і ще раз, бодай трішки, наблизитися до Бога, – пояснює отець Олег.

Хресну дорогу у Тернополі очолить Владика Василій Семенюк. Під час хресної ходи на центральних вулицях міста на деякий час зупинять рух. Розпочнеться Хресна дорога 14 квітня біля Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці о 17 годині.