додому Новини 14 березня Тернопіль ярмаркуватиме

14 березня Тернопіль ярмаркуватиме

668

vlcsnap-2015-03-13-10h48m58s101Цукор і борошно – до 9 гривень за кілограм, гречка – 18 гривень. У суботу, 14 березня, тернополян запрошують на ярмарок. Ціни, які називають в департаменті агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації, не остаточні, кажуть чиновники, вони можуть лише рекомендувати продавцям встановити таку вартість. Проте завдяки безкоштовним торговим місцям ціни на продукти будуть нижчими, ніж на ринку. 

Цукор, борошно і крупи – найбільш ходовий товар, який під час продуктового ажіотажу змітали з полиць магазинів в першу чергу. Нині люди вже ним запаслись, попит впав, тому і ціни пішли вниз, кажуть в обласному департаменті агропромрозвитку. А на ярмарку і місця для продавців безкоштовні, і прибиратимуть після торгів комунальники, і покупців вдосталь, а отже більше шансів все продати, тому продукти будуть дешевшими, ніж на ринку.

– Зверніть увагу на скільки впав цукор в ціні. На ворашній день вже можна було мішок купити за 650 грн. Ми надіємось ще на нижчі ціни і на ярмарку сподіваємось забезпечити по 8-9 грн за кг… Ми маємо надію, що зможемо зробити борошно по 8-9 грн за кг, – розповідає директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації Олег Напора.

Скоро подешевшають і крупи, каже Олег Напора, та з їх вартістю на ярмарку поки не визначились.

– Наприклад, на гречку ми розраховуємо зараз на ціну 18 грн. Хоча я можу заявити, що в торговій мережі через 2-3 тижні ціна буде і нижча, – говорить Олег Напора.

Вдосталь на ярмарку буде і овочів. Борщовий набір обіцяють в повному обсязі: кілограм картоплі, моркви, буряка – по дві – дві з половиною гривні, цибулі – не дорожче шести гривень. Кілька тижнів тому не вистачало капусти, проте нині її багато і коштуватиме до 7 грн за кілограм. На ярмарку обіцяють дешеве м’ясо, на кістці – від 35 гривень за кілограм, і рибу.

– Ми очікуємо десь на рибу дорожчу 39-40 грн за кг, це хороший карп, а риба дешевша буде в районі 20-25 грн за кг, – каже Олег Напора.

А от вартість олії суттєво знизити не вдасться. Більшість її запасів в область привозять, тому різниця між ринком та ярмарком буде навіть не кілька гривень, а найпевніше до гривні. Усі ці ціни, зазначає Олег Напора, рекомендовані, проте остаточні – за продавцями. Торгуватимуть у Тернополі в субуту, 14 березня, з 9 години ранку у чотирьох місцях: на «Дружбі» – на перехресті вулиць Миру – Дружби, на «Східному» – на проспекті Степана Бандери, перед центральним стадіоном, а також на вулиці Лесі Українки перед рестораном «Галич» та на масиві «Сонячний» поблизу ринку «Галицький». Ще один ярмарок проведуть 4 квітня.