додому благоустрій 14 автобусів знімуть з маршрутів громадського транспорту у Тернополі

14 автобусів знімуть з маршрутів громадського транспорту у Тернополі

468

vlcsnap-2014-11-19-14h34m11s12314 автобусів знімуть з маршрутів громадського транспорту у Тернополі. Таке рішення прийняв сьогодні виконавчий комітет міськради. Чиновники кажуть, це один з необхідних кроків, який стримає подорожчання проїзду в громадському транспорті. Тернополян просять не панікувати, адже знімають найбільш нерентабельні рейси, під час яких маршрутки перевозили невелику кількість людей. Натомість їх дублюватимуть додаткові тролейбуси. А от ввечері маршрутних таксі таки суттєво поменшає, кажуть в управлінні транспорту і зв’язку Тернопільської міськради.

Маршрутки не в моді. Відколи тернопільські перевізники знову заговорили про підняття тарифів на проїзд, чиновники вдались до рішучих дій. Кажуть, тролейбуси – транспорт екологічний, комфортніший, дешевший та й вміщає більше пасажирів. Тому закупили ще 6 одиниць, які до кінця місяця виїдуть на міські вулиці. Ними вирішили замінити деякі маршрутні таксі. Загалом з маршрутів знімуть 14 автобусів. Зокрема, два з маршруту №1, кожен з яких вміщає 45 людей. Проте їх дублюють три додаткових автобуси №1а. Один такий перевозить сотню пасажирів. Вигода, каже Ігор Мединський, на лице. На 3 автобуси поменшає на 28-му маршруті, на 2 – на 30-му.

– 30-й – це фактично мінус 2 одиниці, але натомість заїжджає на 9-й маршрут тролейбусний 2 тролейбуси. Там було 4, зараз буде працювати 6 тролейбусів. А їх вмістимість 160 в одному, тобто 320 одночасно в двох, і мінус 2 автобуси місткістю 45 в одному, тобто 90 в двох, то бачимо, що ніякого дискомфорту не буде, – розповідає начальник управління транспорту і зв’язку Тернопільської міськради Ігор Мединський.

Один автобус знімуть з 34-го маршруту, два – з 31-го і три з 36-го. Скасовані рейси, кажуть в управлінні, по можливості перекриють тролейбусами. Під скорочення, розповідає Ігор Мединський, потрапили рейси, без яких можна обійтись, адже перевозили небагато людей. Проте такі кроки максимально стримують ріст тарифів на проїзд в громадському транспорті. Значно рідше їздитимуть маршрутки і ввечері.


– Після 8-ї години не буде на будь-який масив, як сьогодні бігає, по 8-10 транспортних засобів одного маршруту. Ми наполовину скоротимо. Це правда і це обов’язково треба робити. … Наприклад, якщо 16-ті їхали після 8-9 через кожні 8 хв, зараз вони будуть їхати через кожні 16-17 хв. Аналогічно 19,30,20,22, в сторону баму. Тобто ми на 50% після 8 години скоротимо, – каже Ігор Мединський.

Рішення виконкому вже вступило в дію. Проте поки на маршрут не виїдуть додаткові тролейбуси, маршрутки обіцяють не знімати.