додому культура 14-16 грудня у Тернополі буде міжнародний джазовий фестиваль “Jazz Bez”

14-16 грудня у Тернополі буде міжнародний джазовий фестиваль “Jazz Bez”

841

 

У Тернополі знову лунатиме джаз. Вже традиційно у нашому місті проведуть дванадцятий міжнародний джазовий фестиваль "Jazz Bez". 14, 15, та 16 грудня в обласному драматичному театрі імені Тараса Шевченка для тернополян виступлять гурти з різних країн світу. Квитки можна купити у касі театру. Їх ціна залишиться на рівні минулого року: від 40 до 60 гривень.

Тернопіль став одним із міст, в яких проведуть фестиваль Jazz Bezz. Традиційно захід проводять не тільки в Україні, а у й Польщі. Тож і цього року географія фестивалю широка: п'ять українських міст та шість польських.

– Особливістю цьогорічного фестивалю буде те, що ми під час фестивалю, під час виступів будемо використовувати відеоряд. Буде віджейство так зване у нас на фестивалі. Чому це нас сподвигнуло, бо деякі музиканти, які приїжджають до нас, вони вже приїжджають зі своїм відеорядом і нам потрібно було би, обов'язково потрібно показувати це. Ми включилися із своїми напрацьовками і ви будете мати можливість усе це діло оцінити,- розповідає директор фестивалю "Jazz Bezz" Олег Макогін.

Тернопільська міськрада підтримує фестиваль не лише інформаційно, а й фінансово. Цьогоріч на його проведення виділили тридцять тисяч гривень. Саме це, за словами організаторів, дозволило не змінювати ціну квитка.

– У фінансовому плані, то збільшене фінансування на 10 тисяч гривень. Тобто це тридцять тисяч гривень. І це дало можливість саме у Тернополі не змінити вартості квитка, – каже начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міськради Олександр Смик.

За квиток на фестиваль Jazz Bezz доведеться заплатити від сорока до шістдесяти гривень. Охочі відвідати джазовий фестиваль усі три дні можуть придбати абонемент, який обійдеться дешевше: від ста до ста п'ятдесяти гривень. Студенти квитки можуть придбати із тридцятивідсотковою знижкою у студраді свого вишу. Цього року з джазом у Тернополі виступлять шість гуртів. Це музиканти зі США, Канади, Швейцарії, Польщі, Португалії та наші земляки з України. Закриватиме фестиваль у неділю, 16 грудня, гурт "Vinita Formation".

– Ідея починалася, коли я поїхав у Нью-Йорк. Я там маю можливість грати з музикантами, які живуть там, де взагалі джаз починався. І це впливало на мою думку про цей проект цього року. Це будуть авторські твори від мене і тих, хто беруть участь у цьому проекті, – розказує учасник фестивалю, гітарист гурту "Vinita Formation" Алекс Максимів.

Фестивальні концерти Jazz Bezz-у, як і в попередні роки, будуть в обласному академічному драматичному театрі імені Тараса Шевченка. Крім того, організатори обіцяють безкоштовні джем-сейшни після кожного офіційного концерту.