Головна Новини 12 га врожаю згоріло, а 40 врятували на полі в с. Великий...

12 га врожаю згоріло, а 40 врятували на полі в с. Великий Ходачків Козівського району

284

vlcsnap-2014-08-01-17h41m02s23212 гектарів врожаю згоріло, а 40 врятували на полі в селі Великий Ходачків Козівського району. Рятувальники б’ють на сполох. Кількість пожеж через спалювання рослинних рештків і сухої трави збільшується. В Державній службі з надзвичайних ситуацій кажуть, що робити це суворо заборонено і нагадують про адміністративну і кримінальну відповідальність.

Суха тепла погода, вітер та невелика іскра – і суха трава спалахує вмить. Під час жнив таких випадків суттєво більшає, кажуть рятувальники, і застерігають людей від спалювання залишків, трави та сміття. Рятувальники попереджають: вогонь може перекинутись на лісосмуги, ліси та присадибні території. За кі­лька годин неконтрольована пожежа знищує цілі лісові масиви, а збитки можуть обчислюватись мільйонами.

– 31 липня у селі Великий Ходачків Козівського району виникла пожежа на полі з пшеницею, згоріло 12 га. Завдяки професійним діям хлопців пожежа була оперативно локалізована та ліквідована. Відтак, було врятовано понад 40 гектарів пшениці, – розповідає головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям управління ДСНС України в Тернопільській області Сергій Плюта.

Рятувальники попереджають: за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

– Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає: випалювання стерні, пожнивних залишків на землях сільськогосподарського призначення суворо заборонено, – каже Сергій Плюта.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here