додому Головні 11 вересня – усікновення голови Іоанна Предтечі

11 вересня – усікновення голови Іоанна Предтечі

946

Сьогодні віряни відзначають велике релігійне свято – Усікновення голови Іоанна Предтечі. Цей святий передбачив появу на світ Ісуса, через це його прозвали Предтечею, а також згодом охрестив Спасителя в йорданських водах.

Свого часу він сповістив про появу на світ Ісуса та охрестив Спасителя у водах річки Йордан. Це святий Іоанн Хреститель. Сьогодні віряни вшановують його пам’ять у день Усікновення голови Іоанна Предтечі. Він засуджував царя Ірода за неправедне життя, за що отримав страшну мученицьку смерть.

-Історія сьогоднішнього свята для нас християн саме тим, що Іван Хреститель для нас є отим світлим прикладом сміливості у заховуванні Божого закону не дивлячись навіть на особу і лице людини, так як вчинив це Іван Хреститель, який не побоявся у вічі докорити цареві Іродові перед яким все тремтіло, якого все боялося, – каже сотрудник Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці отець Сергій Сенчишин.

Це свято серед віруючих ще відоме як «Іван Пісний», адже люди дотримуються суворого одноденного посту.

-У народі існують різні такі забобони, що в цей день не можна користуватися гострими предметами, зокрема різати круглі речі, скажімо овочі, фрукти, але насправді такі переконання вони нічого не мають спільного із сьогоднішнім днем. Бо саме в сьогоднішній день свята церква заохочує нас до того, щоби заховувати саме строгий піст, через утримання від страв, утримання від гучних забав, музикою і танцями, – розповідає сотрудник Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці отець Сергій Сенчишин.

Та цього дня люди перш за все намагаються побувати в церкві, аби у своїх молитвах попросити у святого те, що кожен найбільше потребує.

Іван Хреститель є одним з таких великих заступників перед Господом Богом за нас усіх. І тому безперечно, що все можемо просити не тільки про якісь духовні речі, а навіть про земні речі, бо сам Господь нас запевняє, кажучи, щоб “ми просили, буде нам дано, щоби ми стукали, нам відчинеться, щоби ми шукали і знайдемо”. І особливо тоді молитва має велику силу, вагу перед Богом, коли ми просимо заступництва когось з святих, зокрема Івана Хрестителя, –розповідає сотрудник Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці отець Сергій Сенчишин.