додому надзвичайне 11 пожеж, у яких загинули 3 людини, трапилось із 5 до 9...

11 пожеж, у яких загинули 3 людини, трапилось із 5 до 9 січня

375

11 пожеж, у яких загинули троє людей, трапилось на Тернопільщині впродовж різдвяних вихідних із 5 до 9 січня. Найчастіше люди не дотримуються елементарних правил пожежної безпеки, відзначають в обласному управлінні Держтехногенбезпеки. А ще – нетверезими палять у ліжку. Рятувальники констатують: через легковажність торік вогонь забрав життя більше як 60 мешканців Тернопільщини.

5 січня в селі Стіжок Шумського району виникла пожежа в господарській будівлі: згоріла покрівля, 3 тонни сіна, вогонь пошкодив троє дверей. Того ж дня у Монастириську горіла будівля денного стаціонару районної лікарні, пожежу ліквідували рятувальники 19 чергового караулу. 6 січня в селі Вікнини Збаразького району горів свинарник, ймовірна причина – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. 7 січня трапилось три пожежі – в Лановецькому, Гусятинському районах та у Тернополі.

– На саме Різдво в Тернополі на вулиці Рєпіна сталась пожежа, на якій загинула жінка 1926 року народження, причина – неправильна експлуатація пічного опалення. Вчора трапилось дві пожежі – в Чортківському районі, загинуло двоє людей, люди загинули через паління в ліжку в нетверезому стані, – розповідає інженер відділу управління Держтехногенбезпеки у Тернопільській області Олна Ткачик.

Найбільше пожеж гасили рятувальники 8 січня. У Тернополі на вулиці Текстильній на території гаражного кооперативу згорів автомобіль. Вогонь пошкодив два металевих гаражі, ще чотири гаражі та два автомобілі пожежникам вдалось врятувати. Крім того, дві пожежі трапились цього дня у Козівському та Чортківському районах.

– Це великий відсоток, бо якщо брати період 2012 з 1 січня по 8, то було 14 пожеж, а це всього за три дні виникло – 9. На жаль, в нас зараз йде ріст по пожежах, від початку цього року виникло 23 пожежі, – каже Олена Ткачик.

Основними причинами загибелі людей переважно стають: необережне поводження з вогнем, особливо при палінні, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні електрообладнання та печей, кажуть фахівці управління Держтехногенбезпеки у Тернопільській області.

– Поводитись обережно з вогнем, слідкувати за роботою печі, на ніч, звичайно, якщо це піч на твердому паливі, загасити їх або слідкувати періодично, щоб іскри не падали і не спричиняли пожежі, слідкувати, щоб діти до тих печей не лізли, не залишати печі на дітей. Якщо це елекричне опалення, то використовувати тільки сертифіковані, якщо це масляні радіатори, то не кустарним спобом щоб були виготовлені, так само слідкувати за електромережею, щоб була справна, – радить Олена Ткачик.

Крім потерпілих у пожежах, на лікарняні ліжка потраляли і з обмороженням. 8 січня у Збаразькому районі до Вишнівецької лікарні з діагнозом «Алкогольне сп’яніння, загальне переохолодження організму» шпиталізували місцевого мешканця.