додому надзвичайне 11 пожеж сухої трави за одну добу довелося ліквідовувати рятувальникам Тернопільської області

11 пожеж сухої трави за одну добу довелося ліквідовувати рятувальникам Тернопільської області

414

vlcsnap-2016-03-29-16h54m21s396З приходом весняної погоди частішають підпали минулорічної сухої трави та очерету. Лише за минулу добу на Тернопільщині довелось ліквідовувати 11 таких пожеж. З настанням весни рятувальникам доводиться щоразу стикатися зі збільшенням кількості таких пожеж. Рятувальники вкотре застерігають, часто випадки неконтрольованого горіння виникають поблизу житлових будівель, підприємств, автозаправних станцій, завдають великих матеріальних збитків, шкодять довкіллю та загрозу життю й здоров’ю людей.

11 пожеж сухої трави всього за одну добу довелося ліквідовувати рятувальникам Тернопільської області. Вмисні підпали минулорічної трави, стерні та очерету традиційно частішають із настанням весни. Найперше від таких пожеж страждають звірі і птаство, на приклад зайців і качок – вогонь нищить їхні домівки та вбиває щойно виведене потомство. Крім того неконтрольований вогонь часто виникає біля будівель й може перерости в масштабні пожежі із матеріальними та людськими втратами. Навіть дрібні підпали забруднюють повітря і завдають шкоди ґрунтам.

– Гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми та корисні комахи, і як наслідок, знижується ґрунтородючість. З димом у повітря потрапляє безліч отруйних речовин, які здатні викликати різноманітні захворювання. Окрім цього за випалювання сухої рослинності, згідно кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачена відповідальність, – розповідає речник Управління ДСНС України у Тернопільській області Ірина Крупа.

За самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачено штрафи до майже 14 тисяч гривень із громадян та від 34 до 48 тисяч гривень для посадових осіб.

Крім цього загрожують штрафи за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, парках, скверах і прибудинкових територіях. Рятувальники вкотре закликають людей не порушувати законодавство, берегти природу та не шкодити власному здоров’ю.