додому суспільство 11 листопада в Україні молитимуться за сиріт

11 листопада в Україні молитимуться за сиріт

653

11 листопада в Україні молитимуться за сиріт. Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій оприлюднила звернення щодо захисту і піклування про дітей-сиріт, таким чином заохочуючи релігійні громади взяти активну участь у щорічному Всеукраїнському Дні молитви за сиріт, який цьогоріч припадає на 11 листопада.

В  неділю, 11 листопада з благословення Високопреосвященного Митрополита та Архієпископа Тернопільсько-Зборівського Кир Василія Семенюка у кожній греко-католицькій церкві впродовж і після літургій молитимуться за сиріт. А молодіжні організації та спільноти Тернополя побувають в сиротинцях та дитячих будинках. До молитви запрошують усіх тернополян. Після літургій заохочують згадати про обділених батьківською любов'ю та опікою і відвідати дітей-сиріт.
 
– Згадати про сироту і прийти скажімо чи до дитячого будинку "Малятко", що є в нас в Тернополі, чи до дитячого будинку "Вифлиєм", чи до дитячого будинку "Пресвята родина", що є проектом благодійного фонду "Карітас". Очевидно своєю присутністю пригадати, що ті діти не є самі, що є той, хто про них пам'ятає, що є той, хто за них молиться, дбає чи хоче чимось спричинитися, – розповів генеральний директор Тернопільського благодійного фонду "Карітас" отець Андрій Марчук.
 
Загалом в Україні сім’ї потребують близько 27 тисяч сиріт, більшість з них – діти старшого віку та діти з особливими потребами.
 
– Молитва має велику силу, дехто може собі сказати, що воно зробить та добре, ну помоляться вони, а краще б діяли. Але якщо ми будемо молитися, до Господь буде нас благословляти і посилати добрих людей. А їх Богу дякувати сьогодні не бракує, – каже заступник директора Тернопільського благодійного фонду "Карітас" отець Роман Загородний.
 
Отець Роман розповів про оригінальний спосіб благодійництва, коли одна із тернопільських молодих пар у запрошеннях на весілля писали, аби гості не несли їм квіти, а принесли необхідні речі для сиріт: книги, одяг, засоби гігієни. Ці подарунки роздадуть потребуючим дітям напередодні Святого Миколая, кажуть в благодійному фонді "Карітас". Так званими соціальними сиротами, напівсиротами та безпритульною молоддю у Тернополі займається проект "Мобільна робота з молоддю в Україні". З дітьми граються,  вчать готувати їсти, допомогають у навчанні, їздять на екскурсії.
 
– Ці діти потребують любові, потребують взаємодопомоги, спілкування. Їм потрібно знати, що вони є потрібні, що їх люблять. Це найактуальніше і найголовніше, а потім вже йде праця з ними. в нас на проекті є 4 людей, це психолог, соціальний педагог та соціальний працівник, – розповіла керівник проекту "Мобільна робота з молоддю в Україні" Наталія Коцюба.
 
Наталія Коцюба просить соціальних педагогів та директорів Тернопільських шкіл, якщо у них навчаються потребуючі діти, сироти, звертатися у благодійний фонд "Карітас". Там візьмуть таких дітей під опіку та чим зможуть – обов'язково допоможуть.
 
TV-4