додому суспільство 11-12 жовтня у Тернополі відбувається VIIІ Міжнародний інвестиційний форум

11-12 жовтня у Тернополі відбувається VIIІ Міжнародний інвестиційний форум

651

Представники майже 20 країн з'їхались на VIIІ Міжнародний інвестиційний форум, який стартував сьогодні, 11 жовтня, у Тернополі. Два дні вони будуть обговорювати економічні, інвестиційні та євроінтеграційні питання. Сьогодні нагородили переможців конкурсу "100 кращих товарів року" та відкрили виставку товарів, якими пишається область.

Тернопільщина презентує – інвестори приглядаються. У Тернополі стартував VIIІ Міжнародний інвестиційний форум. Сюди з'їхались представники з майже 20 країн. 5 офіційних делегацій із Польщі, Литви, Данії, Англії та Вірменії і ще більше десятка представників підприємств з іноземним капіталом країн-інвесторів. Вони цікавляться потенціалом Тернопільщини. Особливо напередодні підписання в листопаді у Вільнюсі Угоди про асоціацію України та ЄС.

Василь Гецько, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації: "Планується підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом а також угоди про зону вільної торгівлі. Через те для нас надзвичайно важливо встановлення прямих взаємостосунків з нашими партнерами з Європейського союзу, в тому числі із Литви і Польщі".

Петрошіус Пранас, мер самоврядування Тауразького повіту (Литва): "Коли ми вступили в Євросоюз, дуже багато зробили по інфрактурних проектах, багато попрацювали. Думаю, для вас це також проблема важлива. Ви по цьому шляху також підете, коли вступите. Бо там фінансові можливості великі. Я думаю, що вам зараз обов'язково треба використовувати наш досвід".

Великі гроші – інші правила гри, каже литовець. Та й просто так гроші не дають. А якщо дають – не завжди всю суму. Тому Україні доведеться докласти чимало зусиль і власних грошей.

Петрошіус Пранас, мер самоврядування Тауразького повіту (Литва): "В нас був проект… очистки, який вартував 30 мільйонів євро, і там треба було своїх грошей 40%… Так що великі проблеми бувають, але все рівно, якщо отримуєш 60%, а твої 40, то це завжди вигідно вложити і робити роботу".

Іноземні колеги українцям готові допомагати. Водночас готові використовувати наш потенціал.

Сергій Прохоров, перший віце-президент Українського Союзу промисловців і підприємців: "Зараз ми маємо угоду, підписану з литовською компанією, яка націлена на виробництво органомінеральних добрив за рахунок використання біологічних відходів в Україні. Це буде сучасне виробництво, яке буде, по-перше, екологічно спрямованим, а, по-друге, спрямоване на те, щоб зменшити обсяг мінеральних добрив, які використовуються в сільському господарстві, на користь органічних".

На Тернопільщині містком між владою та бізнесом є Регіональна рада підприємців, створена при облдержадміністрації.

Юрій Ворко, голова Регіональної ради підприємців при Тернопільській ОДА: "Ми маємо прямі комунікації з бізнесом. Ми знаємо як на регіональному рівні, так і в місті, … чого хоче бізнес. Особисто я знаю активних, реальних, серйозних людей бізнесу, які хочуть і готові входити в проекти, інвестуувати внутрішні інвестиції тут. І обов'язково їм треба допомогти на рівні влади".

Обласна ж влада запевняє: Міжнародні інвестиційні форуми проводять, аби вони приносили Тернопільщині реальну користь.