додому суспільство 10 випадків сказу серед тварин зареєстровали в області цього року

10 випадків сказу серед тварин зареєстровали в області цього року

394

Неблагополучною на Тернопільщині залишається епізоотична ситуація щодо сказу, кажуть в Головному управлінні держсанепідемслужби в Тернопільській області. 10 випадків сказу серед тварин зареєстровали в області цього року. І хоча це менше, ніж за аналогічний період 2012, спокійнішими від цього епідеміологи не стають і радять людям бути дуже пильними у поводженні з тваринами, особиво з дикими.

У 2013 році серед неблагополучних щодо сказу населених пунктів – Збаразький, Зборівський, Гусятинський, Бучацький, Борщівський, Монастириський , Тернопільський та Кременецький райони. Там виявили 10 хворих на сказ тварин.

– Виявлено 1 випадок сказу в кота, 3 випадки сказу в собак і 6 випадків сказу в лисиць. Отже, бачимо, що продовжують переважати випадки сказу серед лисиць, які є основним резервуаром і джерелом сказу. І в нас поголів'я лисиць на 1 тисячу гектар угідь перевищує норму і становить на даний час 3 одиниці, – розповідає лікар-епідеміолог управління соціально-гігієнічного  моніторингу Головного управління держсанепідемслужби в Тернопільській області Надія Годована.

10 зареєстрованих випадків сказу за 5 місяців цього року, порівняно з 93 випадками у аналогічному періоді минулого року – це вже добрий результат, кажуть епідеміологи. Поменшало і звернень людей, покусаних тваринами.

– Також радує те, що в нас зменшується кількість людей, які звертаються за медичною допомогою в ЛПЗ області з укусами тварин, як бездомних, так і свійських, домашніх. В цьому році зареєстровано 417 таких звернень осіб за медичною допомогою, в порівнянні з аналогічним періодом 2012 року за медичною допомогою звернулося 720 осіб, – каже Надія Годована.

У зв'язку з з тим, що нема чіткого обліку диких хижих тварин, а також із зростанням кількості безпритульних тварин в містах і селах та повільними темпами імунізації, прогнози епідеміологів на літньо-осінній період цього року – невтішні, адже існує ризик виникнення сказу серед тварин.