додому надзвичайне 10 травня поблизу сіл Плотича й Івачів Долішній під Тернополем здійнявся смерч

10 травня поблизу сіл Плотича й Івачів Долішній під Тернополем здійнявся смерч

756

vlcsnap-2016-05-12-15h55m18s257Вчора – 10 травня поблизу сіл Плотича й Івачів Долішній під Тернополем здійнявся смерч. Очевидці стверджують, що вихор крутився близько десяти хвилин та нищівних наслідків не завдав. Ні в службу МНС, ні у гідрометцентр звернення не надходили. Того ж дня інтернет наповнився відеоматеріалами, що були зняті з місця події.

Смерч на Тернопільщині. Норма це чи ні? Смерч – атмосферне явище, що є стрімким воронкоподібним вихором заввишки до півтора кілометри, який витягується від купчасто-дощової хмари до поверхні води або землі. Оскільки тернопільський гідрометцентр не зафіксував це явище, стверджувати, що вихор, який здійнявся поблизу села Плотича Тернопільського району – це смерч, і характеризувати його так не можемо.

Виникнення смерчів в умовах нашого клімату – це несистематичне, але можливе явище. Цьому сприяють високі показники температури, купчасті хмари, грозова активність. Саме такою погода була 10 травня у Тернополі, – кажуть у гідрометцентрі.

На сайт телеканалу TV-4 надійшло відео від очевидця Олега Подюка. Ми нагадуємо тернополянам, якщо ви стали свідком незвичайної ситуації і маєте фото чи відеоматеріали – можете надсилати їх нам, зайшовши на наш сайт tv4.te.ua. До слова, синоптики передають штормове попередження на 13 травня. Вночі місцями, вдень по всій території грози, подекуди град.