Головна надзвичайне 10 травня поблизу сіл Плотича й Івачів Долішній під Тернополем здійнявся смерч

10 травня поблизу сіл Плотича й Івачів Долішній під Тернополем здійнявся смерч

610

vlcsnap-2016-05-12-15h55m18s257Вчора – 10 травня поблизу сіл Плотича й Івачів Долішній під Тернополем здійнявся смерч. Очевидці стверджують, що вихор крутився близько десяти хвилин та нищівних наслідків не завдав. Ні в службу МНС, ні у гідрометцентр звернення не надходили. Того ж дня інтернет наповнився відеоматеріалами, що були зняті з місця події.

Смерч на Тернопільщині. Норма це чи ні? Смерч – атмосферне явище, що є стрімким воронкоподібним вихором заввишки до півтора кілометри, який витягується від купчасто-дощової хмари до поверхні води або землі. Оскільки тернопільський гідрометцентр не зафіксував це явище, стверджувати, що вихор, який здійнявся поблизу села Плотича Тернопільського району – це смерч, і характеризувати його так не можемо.

Виникнення смерчів в умовах нашого клімату – це несистематичне, але можливе явище. Цьому сприяють високі показники температури, купчасті хмари, грозова активність. Саме такою погода була 10 травня у Тернополі, – кажуть у гідрометцентрі.

На сайт телеканалу TV-4 надійшло відео від очевидця Олега Подюка. Ми нагадуємо тернополянам, якщо ви стали свідком незвичайної ситуації і маєте фото чи відеоматеріали – можете надсилати їх нам, зайшовши на наш сайт tv4.te.ua. До слова, синоптики передають штормове попередження на 13 травня. Вночі місцями, вдень по всій території грози, подекуди град.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here