додому Головні 10 років тому загинув перший воїн російсько-української війни

10 років тому загинув перший воїн російсько-української війни

581

10 років тому, 18 березня 2014 року, російські військові вбили прапорщика Сергія Кокуріна.

Кокуріна вважають другою жертвою російської анексії Криму. Його вбили двома пострілами – в голову і в груди – з АК-47 під час штурму 13-го фотограмметричного центру в Сімферополі. Під час штурму Сергій Кокурін перебував на спостережній вежі автопарку частини.

Прапорщик Сергій Кокурін, начальник складу 13-го фотограмметричного центру Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України в Сімферополі, вважається першим українським військовим, який загинув під час анексії Криму.

Першим цивільним став кримський татарин Решат Аметов, якого викрали під час мирного протесту проти анексії на початку березня. За два тижні його знайшли мертвим, зі слідами тортур.

У загиблого залишилися мати, 4-річний син та вагітна дружина Олена. Два місяці Сергій не дочекався до народження другої дитини — хлопчика назвали на його честь. Сім’я виїхала з окупованого Криму до Одеси.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Сергій нагороджений Орденом «За мужність» III ступеня.