додому благоустрій 10 біотуалетів закупить міська влада

10 біотуалетів закупить міська влада

385

10 біотуалетів закупить міська влада. Розмістять їх у найбільших парках Тернополя: ім.Тараса Шевченка, у парку "Топільче" та "Національного відродження". Для цього з міського бюджету виділять більше 70 тисяч гривень.

Раніше туалет у парку імені Тараса Шевченка знайти було неважко – "за запахом". Сьогодні ж сюди потрапити вже не можна. У туалеті розпочали ремонт. Судячи з розвалин у приміщенні, взялися за туалет серйозно. Міська влада обіцяє місяця реконструкції завершити. Будівельники ж кажуть: таким як раніше туалет у парку імені Тараса Шевченка більше не буде. Зараз звідти вивозять усе сміття, а пізніше візьмуться вже за сам ремонт.

Будівельник: "Всьо повністю, буде євро типа".

Тернополяни в один голос кажуть, туалетів у парках міста катастрофічно не вистачає. І якщо дитині, яка пішла в туалет "під кущик", ніхто не здивується, то дорослим доводиться значно важче:

" – Ні, не вистачає. І вони всі так погано пахнуть".

" – Та їх взагалі немає. Там один загальний вже стоїть два роки. Он мітинг був, то треба було бігти в адміністрацію до них. Ужас.

– А чи пробували Ви заходити у ці заклади харчування? Пускають?

– Чого ж туди заходити? Як вони побудували заклад вже давно, а туалет побудували збоку, але він ще не закінчений. То як можна запускати такий заклад, а туалета немає?"

" – Звичайно, що не вистачає. З хлопчиком, знаєте простіше, ще з хлопчиком. У таких випадках йдем і шукаємо місце. А взагалі, звичайно, не вистачає".

У парку імені Тараса Шевченка ми знайшли два біотуалети. Один – на території будівництва, де зараз проводять реконструкцію набережної. Інший біотуалет – неподалік острівка Кохання. Проте двері туалету надійно захищає колодка. Чи дозволяють скористатися туалетом усім тернополянам, чи він лише для клієнтів кіоску, що неподалік, вирішили переконатися на власному досвіді.

" – Чи можна скористатися вашим туалетом?

– Так. Можете.

– Можете відкрити?"

Ключ від туалету довірили нам. Марія, продавець кіоску, каже, двері у туалет змушені закривати, але тернополянам у такій послузі не відмовляють.

Марія, продавець у кіоску в парку ім.Т.Шевченка: "- Просто закриваємо для того, щоб там менш-більш був порядок. Щоб не ходили там різні.

– Але це не тільки для клієнтів закладу? Може будь-хто з тернополян підійти і скористатися туалетом?

– Так, хто хоче, то можу дати ключ.

І справді туалет "під замком" виявився прибраним і чистим. Не соромитися, а заходити у туалети закладів громадського харчування, навіть якщо ви не є їхнім відвідувачем, радять і у Тернопільській міськраді.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Всі об'єкти торгівлі, які будуть встановлювати торгівлю на вулицях чи біля закладів громадського харчування, то вони зобов'язані забезпечити або встановлення біотуалетів, або надати для користування приміщення туалетів, які знаходяться у закладах громадського харчування або торгівлі".

10 туалетів, які закупить комунальне підприємство «Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя», розмістять саме у парках. На масові заходи їх звозитимуть в одне місце.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Ці 10 біотуалетів закупляються виключно для парків міста Тернополя. Ці туалети є мобільні і переносні. Якщо будуть проводитися якісь масові заходи, то буде можливість їх сконцентрувати у тому парку, де буде більша потреба, а  на даний час є розраховано ті місця, де вони будуть встановлені в парках".