додому надзвичайне 10 артилерійських снарядів та мінометних мін часів Другої світової війни знайшли на...

10 артилерійських снарядів та мінометних мін часів Другої світової війни знайшли на Бучаччині

529

vlcsnap-2014-09-24-17h41m22s2210 вибуховонебезпечних боєприпасів часів Другої світової війни, виявили та знешкодили рятувальники в Бучацькому району. Артилерійські снаряди та мінометні міни знайшли в трьох селах на Бучаччині.

– Небезпечні знахідки виявили  в Бучацькому районі в селах: Переволока, Доброполе, Пилява. Всього з початку року на Тернопільщині виявлено та знешкоджено 1083 боєприпаси часів минулих воєн, – розповів заступник начальника відділу реагування на надзвичайні ситуації Управління ДСНС України у Тернопільській області Юрій Ярема.

Артилерійські снаряди, реактивні й інженерні міни, авіабомби, ручні гранати, детонатори містять вибухові речовини і можуть вибухнути від удару, тертя, струсу або інших механічних впливів. Відтак рятувальники просять бути обережними. Якщо ви знайшли предмет, який зовні нагадує боєприпас, або є підозрілим – не торкайтеся його, негайно повідомляйте в Державну службу з надзвичайних ситуацій, зателефонувавши за номером “101”.

– Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу, всі вони містять вибухові речовини і можуть вибухати від механічних впливів. Слід пам’ятати, що правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити цього самостійно, бо це може призвести до трагічних наслідків, – радить Юрій Ярема.