додому суспільство 1 вересня ДАІ просить їздити з увімкненими фарами

1 вересня ДАІ просить їздити з увімкненими фарами

467

Державтоінспекція просить водіїв бути уважними на дорогах у День знань і пропонує 1 вересня їздити з увімкненим ближнім світлом фар. Напередодні нового навчального року Державтоінспекція вводить загальнодержавні профілактичні заходи "Увага! Діти на дорозі!". Вони триватимуть до 20 вересня для того, щоб не допустити ДТП за участю дітей, а також навчити школярів правилам поведінки на дорозі.

Державтоінспекція закликає всіх водіїв України 1 вересня, у День знань, їздити із увімкненим ближнім світлом фар. Це задля того, кажуть інспектори, аби машини були максимально помітні на дорозі. Водночас, наголошують у ДАІ, це не обов'язкове правило, а рекомендація. Але, якщо усі водії до неї дослухаються, День знань пройде без надзвичайних подій.

Василь Барановський, начальник сектору профілактичної роботи УДАІ УМВСУ в Тернопільській області: "Державтоінспекція області звертається до водіїв з пропозицією в даний день їздити з ввімкненим світлом фар на власних автомобілях, для того, щоб свій автомобіль позначити на проїзній частині, і його було чітко видно. Так як дуже багато буде здійснюватись переходи вулиць, також щоб запобігти ДТП за участі дітей, і щоб убезпечитись від наїзду на пішоходів, а саме дітей".

Крім того ДАІ звертається до всіх водіїв: бути максимально уважними та обережними, зменшувати швидкість біля шкіл та дитячих садочків. В рамках операції "Увага! Діти на дорозі!" інспектори обіцяють обстежити територію біля кожного навчального закладу – чи є необхідні дорожні знаки та розмітка.

Василь Барановський, начальник сектору профілактичної роботи УДАІ УМВСУ в Тернопільській області: "На території області з початку року трапилось 24 ДТП за участі дітей і в них 28 дітей отримали травми. Тому ми звертаємось до водіїів з такою пропозицією, щоб 1 день вмикати світло фар, щоб запобігти аваріям за участі дітей".

1 вересня водії тренуватимуться їздити з увімкненими фарами, а вже через місяць, з 1 жовтня, ця норма стане обов'язковою. В Україні почне діяти новий пункт Правил дорожнього руху, що вимагає за межами міст навіть вдень їздити з увімкненими ходовими вогнями або ближнім світлом фар. За забудькуватість чи нехтування вже з 1 жовтня водіїв штрафуватимуть.