додому Новини 1 травня в Україні закінчується деклараційна кампанія

1 травня в Україні закінчується деклараційна кампанія

634

Завтра, 1 травня, закінчується деклараційна кампанія, сьогодні останній день подання річної декларації про майновий стан і доходи. Від початку року свої статки задекларували більше десяти тисяч мешканців Тернопільщини, сума доходів – майже 250 мільйонів гривень.

За результатами поданих декларацій мешканці області вже сплатили до бюджету понад 4 мільйони гривень.

– Зокрема, з початку року 493 громадянина області подали до податкових органів декларації про отримані у 2012 році майже 20 мільйонів гривень доходів від продажу об»єктів рухомого майна. Слід врахувати, що відповідно до положень Податкового кодексу дохід платника податку від продажу протягом  звітного податкового року одного з об»єктів рухомого майна – автомобіля, мотоцикла чи мопеда, у минулому році оподатковувався за ставкою 1%. Якщо ж протягом року було здійснено продаж двох та більше об»єктів рухомого майна, – тоді ставка податку 5%, – розповідає старший державний податковий інспектор відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю  ДПС у Тернопільській області Лілія Черевата.

Більш як 200 платників податків задекларували майже 30 мільйонів гривень доходів, отриманих від продажу чи обміну нерухомого майна. Відтак, кажуть податківці, до бюджету області додатково надійде більш як 900 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб.

– Дохід отриманий від операцій з продажу чи обміну не частіше одного разу в рік житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового або дачного будинку або земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, які перебувають у власності фізичної особи, – нерезидента понад три роки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб. Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину. При цьому у разі продажу протягом звітного податкового року більш як одного з таких об»єктів нерухомості, одержаний дохід буде оподатковуватись за ставкою 5%, для резидентів, – 15-17%для фізичних осіб нерезидентів, – каже Лілія Черевата.

Закінчується деклараційна кампанія 1 травня, сьогодні останній день подання річної декларації про майновий стан і доходи.