додому освіта 1 серпня українські виші оприлюднили перші рейтингові списки вступників

1 серпня українські виші оприлюднили перші рейтингові списки вступників

596

Ті, хто у списках найвище, вже можуть вважати себе студентами-першокурсниками. Сьогодні до опівдня вищі навчальні заклади України мали оприлюднити перші рейтингові списки рекомедованих до вступу. Як повідомляє сайт Міністрества освіти і науки України, на 9 годину ранку 1 серпня у вишах держави було зареєстровано 2 мільйони 200 тисяч 100 заяв від 703800 абітурієнтів. Трохи більше третини із цих подані в електронному вигляді. А зарахування у число студентів відбуватиметься у три етапи. Перший триватиме від сьогодні до 4 серпня включно і саме в цей час слід подати до вишу оригінали документів, інакше до числа студентів не потрапити.

Перед приймальною комісією Тернопільського медуніверситету вранці першого серпня – жодного ажіотажу. Правила вступу передбачають оприлюднення першого рейтингового списку вступників першого серпня не пізніше дванадцятої години. Список на спеціальні стенди біля Тернопільського медичного університету почали вивішувати кілька хвилин по десятій. А охочих у них подивитись – нема. І це при тому, що кількість поданих абітурієнтами заяв на півтори тисячі більша, як торік, а державних мість – стільки ж. Причина спокою, пояснюють у приймальній комісії, – відкриті рейтингові списки в Інтернеті.

Григорій Загричук, відповідальний секретар приймальної комісії ТДМУ iменi I.Я. Горбачeвського: "Інформація вивішувалась кожен день на сайті і на дошці оголошень і тому ті, хто першу хвилю проходить, вони знають інформацію і так. Зараз немає потреби вистоювати в чергах. Цей рік взяти, то реально менша кількість ажіотажу людей, тому що половина заяв, які до нас поступили, це поступили через електронну систему вступу".

Та яким би за номером ти не був у перших рейтингових списках, потрапити у другі, а відтак і в число першокурсників, ти не зможеш, якщо до вечора 4 серпня не подасиш у приймальну комісію оригінали документів.

Григорій Загричук, відповідальний секретар приймальної комісії ТДМУ iменi I.Я. Горбачeвського: "Не має значення, в якій формі ти подав заяву, конкурс ми вивішуємо по результатах балів. І зараз, наприклад, для того, щоб поступити на державну форму навчання, дійсно, протягом першої хвилі, якщо навіть заяву подав в електронному вигляді, треба прийти і принести оригінал".

У приймальній комісії кажуть: і в суботу, і в неділю 3-4 серпня прийом оригіналів документів – до сімнадцятої години. А ще пояснюють: жодна довідка, навіть про викрадення інопланетянами, не буде вважатися вагомою причиною, аби поновити абітурієнта у рейтингових списках вступників, якщо до вечора четвертого серпня він не принесе оригінали документів. У виші це розцінять як відмову від вступу до цього вищого навчального закладу. У Тернопільському медуніверситеті розповідають: є вступники, які одразу подавали оригінали документів, чи приносили згодом – правила вступу цього не забороняють, вони лише визначають четверте серпня як останній день подачі оригалів. Марія Костюк оригінали своїх документів для вступу привезла першого серпня. Абітурієнтка із села Сарненського району Рівненщини з-під кордону з Білоруссю про те, що вже практично є студенткою Тернопільського медуніверситету, говорить ще з острахом.

Марія Костюк, абітурієнтка з Рівненської області: "Ну, шанси… Я в рейтингу 63-тя, то, певно, поступлю. – Дуже хочеться? – Так".

Мама Марії у вступі доньки впевнена.

Оксана Костюк, мама абітурієтки з Рівненської області: "Ну, раз 100 набір, а 63-тя в рейтингу, то вже ми поступили. Ми просто по інтернету дивилися по рейтингу: ми і в Чернівцях подавали, і в Франківську, але там в нас 68-62, а тут, бачите… Ну і трошки зручніше нам сюди, чим з Рівного їхати в Франківськ чи Чернівці. Тут ближче".

Загалом зарахування до числа студентів вищих навчальних закладів відбувається у 3 етапи і вже зовсім скоро абітурієнти дізнаються, хто ж із них стане першокурсником.

Григорій Загричук, відповідальний секретар приймальної комісії ТДМУ iменi I.Я. Горбачeвського:  "5 серпня ми вже вивішуємо списки другої хвилі, 8 серпня – вивішуємо списки третьої хвилі і 11 серпня будуть вивішені списки рекомендованих до зарахування на державну форму навчання".

Останній, визначений правилами прийому, термін зарахування на навчання вступників до Тернопільського медичного університету – 25 серпня. Та у приймальній комісії кажуть, що через вихідні, пов'язані із Днем незалежності України, зроблять це, напевно, 23 серпня.