Головна суспільство 1 листопада на Тернопільщині поминають померлих

1 листопада на Тернопільщині поминають померлих

485

1 листопада – День всіх святих. Сьогодні у храмах відправили поминальні молитви, а люди родинами йшли на кладовища, аби вшанувати пам'ять померлих. Традиційно не обійшлось без квітів та запалених лампадок. На Тернопільщині 1 листопада – це поминальний день не тільки для римо-католиків, а й усіх конфесій, кажуть священники. З кожним роком кількість людей, які приходять на кладовище зростає.

Ольга Мар'янівна та Володмир Лаврентійович приходять на кладовище у Підгородньому щомісяця. Тут похована донька. 1 листопада, не традиція, а святий обов'язок, розповідає чоловік, спонукає відвідувати могили рідних і навчати цьому дітей та внуків.

Пан Володимир: "Цей день дуже важливий, тому що він відтворює пам'ять поколінь, вчить внуків, правнуків, наслідувати приклад бабусь, дідусів, прадідів. Тут донька похована, а на Микулинецькому – батьки, ми вже були там і вже сюди приїхали".

Для християн відвідини цвинтаря 1 листопада завжди пов’язані з молитвою за померлих до Бога. Не обходиться й без традиційних поминальних атрибутів.

Леся Маньковська, журналіст: "Близькі та рідні приносять квіти та запалюють свічки, які символізують гарячі молитви за тих, кого немає серед живих".

Чистотою кладовища у Підгородньому тернополяни задоволені, кажуть, і сміття немає і листя прибране. У попередні роки було гірше. Не було цього року і проблем з добиранням на кладовище у Підгородньому. 27, 30 та 11 маршрутки перевозили людей з інтервалом у 2 хвилини.

Увечері, коли стемніє, цвинтар у Підгородньому, як і більшість цвинтарів України – особливо Західної – перетвориться у мереживо мерехтливих вогників.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here