додому освіта 1 липня – перший день подання документів у ВИШІ

1 липня – перший день подання документів у ВИШІ

585

Сьогодні, 1 липня – перший день подачі документів у вищі навчальні заклади. Триватиме вступна кампанія цьогоріч з 1 до 31 липня включно, суттєвих змін у 2013 році – нема. Як і раніше, абітурієнти можуть подати документи до п'яти вищих навчальних закладів на три спеціальності в кожному з них. Як пройшов перший день вступної кампанії у Тернопільських вишах, дізнавалась знімальна група "Провінційних вістей".

Це – приймальна комісія у технічному університеті Тернополя. Сьогодні зранку тут було спокійно. Черга, що складалась максимум з двох-трьох людей на різні спеціальності, розходиться швидко. Абітурієнти ще мають досить часу – до 31 липня, а ще не усі зібрали потрібні документи, пояснюють пасивність майбутніх студентів у приймальній комісії університету.

Роман Лещук, відповідальний секретар приймальної комісії ТНТУ ім.І.Пулюя: "Не всі предмети, особливо ті, які здавали наприкінці червня перевірені і оцінені. Але ми надіємось, що десь з числа 5 напевно, в нас буде великий наплив абітурієнтів, тому що за попередніми консультаціями і заявками, є бажаючі, які хочуть до нас вступити. Єдина така обов'язкова вимога – це наявність тих сертифікатів, які визначені правилами прийому. Враховуючи, що в нас технічний вуз, то майже на всі технічні спеціальності в нас профільний математика, з якої потрібно не менше 140 балів в сертифікаті".

Прохідний бал у вишах – 124, для профільного предмета – 140. Вступати у виш можна на основі сертифікатів за різні роки.

Роман Лещук, відповідальний секретар приймальної комісії ТНТУ ім.І.Пулюя: "Заяву вступник пише в університеті, в приймальній комісії. З собою потрібно мати копію атестата і додатку до нього, копію сертифікату, а також інформаційну картку, які абітурієнт сам видруковує і копію паспорта обов'язково цього року ми беремо, а такою 6 фотокарточок 3 на 4 і медичну довідку. Також можна копію".

Заяви на вступ можна подати і через Інтернет, розповідає Роман Лещук. Електронна система запису працюватиме на день менше, ніж звичайна, до 30 липня. Рейтингові списки абітурієнтів оприлюднюватимуть із 1 серпня в три етапи. Перший рейтинговий список із зазначенням абітурієнтів, рекомендованих для зарахуваня до вишу на бюджетну форму навчання, оприлюднять 1 серпня. Після цього дають чотири дні, щоб подати оригінали документів. Другий рейтинговий список з усіх спеціальностей в усіх вишах України з'явиться 5 серпня, втретє оприлюднять рейтинги – 8 серпня.