додому Новини 1 березня в Україні автоматично перерахують розмір пенсій: кому і на скільки...

1 березня в Україні автоматично перерахують розмір пенсій: кому і на скільки збільшать виплати

535

З 1 березня 2024 року в  автоматично перерахують розмір пенсій в рамках індексації від Кабміну з коефіцієнтом — 1,0796. Індексації підлягатимуть пенсії, які призначили до 31 грудня 2023 року включно.

Розмір збільшення пенсії в результаті перерахунків не може бути меншим за 100 гривень та більшим за 1 500 гривень.

Зокрема щомісячна доплата у 100 гривень встановлюється до пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, розмір яких після індексації не підвищується.

Також відповідна постанова Кабміну про індексацію передбачає оновлені гарантії мінімальних пенсій, зокрема:

  • Розмір пенсії непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, мають страховий стаж: чоловіки — 35 років та жінки — 30 років, не може бути нижче 3 370 гривень.
  • У пенсіонерів, яким виповнилося 80 років та які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, мають страховий стаж: чоловіки — 25 років та жінки — 20 років, розмір пенсії (з урахуванням усіх можливих надбавок) не може бути нижче 3 370 гривень.
  • У пенсіонерів віком від 70 до 80 років, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, мають страховий стаж: чоловіки — 35 років та жінки — 30 років, розмір пенсії (з урахуванням усіх можливих надбавок) не може бути нижче 3 240 гривень.
  • Пенсіонерам, яким виповнилося 70 років, але їх страховий стаж менше ніж 35 років у чоловіків та 30 років у жінок, мінімальна пенсія обчислюватиметься в розмірі, пропорційному до страхового стажу, виходячи з розміру мінімальної виплати 3 240 гривень. При цьому розмір пенсії за наявності страхового стажу не менше ніж 25 років у чоловіків і не менше ніж 20 років у жінок з-поміж людей у віці від 75 до 80 років не може бути меншим ніж 3 240 гривень.
  • У пенсіонерів віком до 70 років, які мають страховий стаж: чоловіки — 35 років та жінки — 30 років, у людей з інвалідністю І групи, які отримують пенсії, призначені відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, розмір пенсії (з урахуванням усіх можливих надбавок), не може бути нижче 2 980 гривень.
  • В інших категорій пенсіонерів, які не працюють (незалежно від віку та закону, відповідно до якого призначено пенсію), розмір пенсії (з урахуванням усіх можливих надбавок та щомісячної державної адресної допомоги, встановленої відповідно до постанови Кабміну від 26 березня 2008 р. № 265 “Деякі питання пенсійного забезпечення громадян”, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не може бути нижче 2 725 гривень.