додому суспільство 1 119 333 гривні зібрав тернопільський Євромайдан

1 119 333 гривні зібрав тернопільський Євромайдан

796

1 мільйон 119 тисяч 333 гривні – таку грошову допомогу зібрав Тернопільский Євромайдан станом на ранок свого 28 дня існування. Із понад мільйона залишилося трохи більше 390 тисяч гривень. Сьогодні організатори майдану в Тернополі відкрито прозвітували, куди витратили пожертви.

Більшість із понадмільйона гривень, зібраного у скриньки тернопільського Євромайдану, витратили на перевезення тернополян до Києва. За двацять сім днів існування майдану в Тернополі, до столиці через організаторів від'їздило більше чотирьох тисяч людей, на що витратили понад 640 тисяч гривень.

Любомир Шимків, співорганізатор Євромайдану у Тернополі: "Приблизно нам виходило, одна людина, 160 гривень, туди і назад. Тобто якщо ви орієнтуєтеся в цінах на проїзд, це дешевше ніж собівартість поїзда чи маршрутки. Тому що маршрутка в одну сторону 130, поїзд від вісімдесяти до триста, залежно яким ти їдеш. Наступне, 68 тисяч 768 гривень – це організаційні витрати. Що туди входило, це туди входили сцена, мобліьний зв'язок, поліграфія, технічні там різні моменти такі пов'язані з технічним оснащенням. І 22 тисячі 48 гривень це канапки, ковбаса, хліб, чаї, кави, тобто, повністю все, що мало бути для харчування майдану".

Детальнішу інформацію як і куди витрачаються майданні гроші, організатори обіцяють розповсюдити у соцмережах. Залишилось триста дев'яносто одна тисяча гривень і гроші продовжують збирати. Тим часом тернопільський Євромайдан змінив формат. Людей вже не закликають стояти на площі постійно. Тут щоденно збираються із тринадцятої до чотирнадцятої години на інформаційні віче.

Володимир Стаюра, керівник Штабу національного спротиву у Тернополі: "Тернопільський майдан був створений для того, щоби ми могли підтримувати Київ. Київ підтримувати людським резервом, Київ підтримувати фінансово, продуктами, речами, відповідно, він працював в десь такому режимі. Зараз працює Штаб національного спротиву, в який входить три політичні сили – "Свобода", "Батьківщина", "УДАР", громадські оргнізації і студентські організації".

Спільно, радячись із київськими керівниками Євромайдану, із Тернополя продовжуються відправляти людей у Київ, а також збирають і передають необхідні речі чи їжу.