додому Новини Іспит з водіння можна буде складати необмежену кількість разів (сюжет)

Іспит з водіння можна буде складати необмежену кількість разів (сюжет)

758

Відтепер практичний іспит з водіння можна складати необмежену кількість разів. Нові правила почали діяти в Україні з 1 серпня цього року. У МВС вважають, що скасування трьох спроб для складання практичного іспиту знизить “моральний бар’єр” для кандидатів, а також мінімізує потенційний корупційний ризик. Наша Тетяна Скиба вирішила поспілкуватися з майбутніми водіями, що вони думають про такі нововведення. Детальніше – у сюжеті.

Христина – водійка-початківець. Вона вже подолала всі етапи навчання в автошколі. Залишається – практичний іспит у сервісному центрі МВС.

“Скажу, що було не зовсім легко. Але не настільки складно, як я думала. Тому що чоловік мене агітував вже кілька років навчатися. Я не хотіла, боялася. Але коли сіла за кермо, можливо, те , що інструктор був позитивний і підтримував, розповідав, не сварився, і було дуже комфортно, мені сподобалося“, – розповідає жінка.

Це вже третя практична спроба у Христини. Цього разу у неї менше хвилювань. Каже: краще підготувалася, заспокоювало і те, що з першого серпня практичний іспит на водійські права можна складати необмежену кількість разів.

Раніше майбутні водії мали тільки три спроби, аби скласти практичний іспит у сервісному центрі МВС. Якщо практику не зараховували, то майбутні водії мали повторно проходити навчальний курс в автошколі, після чого їй знову надавали три спроби.

“Я вважаю, що я маю нормальні вже вміння, але коли от сідаєш в автомобіль, практично перший раз сідаєш, то збоку сидить чужа людина, на тебе включають камери, це все фіксується. Дуже починаєш хвилюватися. Так, що починають трястися руки, ноги, і в цей момент водити дуже важко. Тому добре, що зробили такі нововведення“, – каже пані Христина.

З жовтня 2022 року майбутні водії зможуть обирати, як вивчати теорію – самостійно чи в автошколі. Що стосується практичного курсу – тут без змін. Потрібно буде звертатися до акредитованих навчальних закладів.