додому Новини Ікона, до якої моляться під час хвороб рук та ніг: в Тернополі...

Ікона, до якої моляться під час хвороб рук та ніг: в Тернополі є унікальна Богородиця “троєручиця”

511

Унікальна ікона Божої Матері «Троєручиці» експонується у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Образ особливий тим, що в його нижній частині зображена третя рука. Перед іконою моляться для захисту від ворогів, коли є загроза для дому, просять вилікувати хвороби рук, ніг та очей, а також позбавити важких думок і туги. Про таємницю назви ікони та її історію, дізнавався Назарій Голуб.

Історія чудотворної ікони Божої Матері пов’язана з долею церковного піснетворця Іоана Дамаскіна. Преподобний Іоан викривав єретиків і тим викликав гнів візантійського імператора Льва III Ісавра. Щоб зганьбити ім’я святого, імператор наказав виготовити фальшивого листа, в якому преподобний Іоан нібито запропонував напасти на Дамаск, обіцяючи свою допомогу. Прочитавши листа, халіф наказав відрубати Іоану кисть правої руки і повісити її на площі для всенародного огляду. Ввечері після виконання вироку Іоан випросив, щоб віддали йому відтяту руку. Він впав на коліна перед іконою Божої Матері, довго зі сльозами просив у Неї зцілення руки. Після цього він знепритомнів, а коли отямився побачив, що кисть приросла і рука стала здоровою.

У фондову збірку Тернопільського обласного краєзнавчого музею ікона Божої Матері «Троєручиця», надійшла у 1988 році. Живописне полотно написане невідомим художником. На золотистому тлі ікони зображена Матір Божа, одягнена у зелений хітон, голова і плечі покриті бордовим мафорієм, декорований золотим шиттям та зірками на чолі й раменах, що знаменують вічнодівство.

Перед іконою Божої Матері «Троєручиця» моляться під час душевного неспокою, хвороби рук, ніг, а також під час пожежі. Святкування ікони Божої Матері «Троєручиця» відбувається двічі на рік – 11 та 25 липня.