додому Новини У Тернополі презентували фільм-антиутопію “Номери”, створений за однойменною п’єсою Олега Сенцова

У Тернополі презентували фільм-антиутопію “Номери”, створений за однойменною п’єсою Олега Сенцова

2454

Без імен, але з порядковими номерами. Підпорядковуються правилам та не мають права вибору. У Тернополі презентували фільм-антиутопію “Номери”. Він став першим українським фільмом, зйомки якого відбувалися без фізичної присутності одного з режисерів. Про сюжет “Номерів” та його особливості, дивіться далі.

Режисерами “Номерів” виступили Олег Сенцов і Ахтем Сеітаблаєв, які працювали над проєктом листуючись. Оскільки під час зйомок Сенцов був за ґратами. Як результат маємо перший український фільм, виробництво якого здійснили без фізичної присутності одного з режисерів. Але! Вийшов доволі непоганий український продукт. Український в цьому контексті – ключове слово: в період пандемії коронавірусу кіноіндустрія зазнає неабиякого тиску.

Гроші, які виділили на створення фільмів скорочуються або ж взагалі забираються. А «Номери» – саме та прем’єра, яку з нетерпінням чекали не лише в Україні, а й в усьому світі. І от нарешті номер 19, місяць листопад і у кінопалацах зібралися на культурні посиденьки.

Фільм розповідає про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти власні страхи та отримати свободу. Тут ні в кого немає імен, у кожного свій номер – від одного до десяти. Також є Нуль, так званий “бог”, який керує всіма цифрами. Втім, все змінюється з появою нового мешканця. Такого-то «дворового хулігана», якому не відомі чинні закони. Він долає бар’єри та скидає кайдани суворої системи з усіх сусідів зокрема та суспільства загалом.

На презентацію фільму в Файне місто приїхала одна з акторок антиутопії Марія Смолякова. Вона відкрила образ своєї героїні та поділилась враженнями щодо співпраці з акторами та режисерами. За її словами, Десята – це, на перший погляд наївна дівчинка, яка дивиться на життя крізь рожеві окуляри. Але тільки на перший погляд. Героїня Марії лише удає «дурненьку», бо таким жити легше, а всередині все прекрасно розуміє, особливо те, що проти системи краще не йти. Знову ж таки інтерпретація усім відомого совкового образу.

“Номери” стали результатом спільної роботи чотирьох країн: України, Польщі, Чехії та Франції. Це дозволило залучити до зйомок ще більше сучасних технологій. На презентації фільму був присутній керівник Тернопільської кінокомісії Леонід Бицюра, який зазначив, що
ко-продакшн дозволяє залучити сучасні технології до зйомок. Та що надважливо підтягнути звук, відеокартинку, спецефекти, кольорову корекцію на сучасному обладнанні, яке не спотворить роботу акторів, режисерів та всіх тих, хто працювали над фільмом.

Яна Шайнюк, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка