додому Новини Колишнє приміщення Державного архіву Тернопільського області відреставрують

Колишнє приміщення Державного архіву Тернопільського області відреставрують

628

Колишнє приміщення Державного архіву Тернопільського області відреставрують. Колись воно було монастирем домініканців – нині одна із п’яти пам’яток архітектури національного значення. За словами вікарія Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ отця Віталія Козака об’єкт знаходиться у на пів зруйнованому стані. Остання його повоєнна реконструкція була геть невдалою, тож священнослужителі вже декілька років намагались погодити з Міністерством культури України ремонт цього приміщення. На якому етапі будівництво зараз, дізналась наша знімальна група.

Це на пів зруйнована будівля приміщення колишнього Державного архіву Тернопільського області, який сьогодні належить Тернопільсько-Зборівській архиєпархії УГКЦ.

Тож в архієпархії вже декілька років планували відреставрувати об’єкт. Утім так, як цей комплекс Архикатедрального Собору внесений до державного реєстру нерухомих пам’яток України, швидко почати ремонт зруйнованої будівлі було непросто.

Реставрації підлягають келії Катедри, а також ось це приміщення, яке колись слугувало монастирем домініканців. Отці кажуть, тут планують створити релігійно-освітній центр з громадськими приміщеннями загального користування. У той час містяни у соцмережах хвилюються за збереження важливої архітектурної пам’ятки Тернополя.

Нагадаємо, приміщення архикатедрального собору слугувало монастирем домініканців. Під час Другої Світової війни, а саме в боях за Тернопіль 1944 року, собор разом із монастирем зруйнували майже повністю. До реставрації приступили майже одразу після війни. Однак нині, будівля знову її потребує. Коли завершаться роботи із реставрації – поки невідомо.