додому Новини На Тернопільщині проведуть флешмоб “Шевченко в об’єктиві”

На Тернопільщині проведуть флешмоб “Шевченко в об’єктиві”

2185

205-ту річницю від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка відсвяткує Тернопільщина. Зокрема, планується провести флешмоб “Шевченко в об’єктиві”, читання його поезій, молебні та тематичні вечори.

Мета флешмобу “Шевченко в об’єктиві” – вшанування пам’яті українського генія, популяризація творчості та пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіальних дощок, музейних виставок й експозицій в Україні та в світі.

Для участі у флешмобі необхідно:

– з 28 лютого до 7 березня зробити селфі або фото на фоні пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіальних дощок Т.Г.Шевченка, або ж музейних виставок, експозицій в Україні та в світі приурочених Шевченкіані;

– опублікувати селфі або фото у Facebook на сторінці https://www.facebook.com/flashmobShevchenko/ із зазначенням місця, країни, де було зроблено світлину.

Фіналом флешмобу стане одночасне читання поезії Шевченка у всіх населених пунктах області 9 березня 2019 року о 12:00 годині.

Також у різних районах області відбудуться пам’ятні заходи.

• Творчий звіт майстрів мистецтв та аматорських художніх колективів Бучацького району відбудеться 7 березня у районному будинку культури міста Бучач.

• 9 березня 2019 року відбудуться:

– У закладах культури та освіти області — тематичні вечори, круглі столи, виставки, огляди літератури, експозиції, інші культурно-мистецькі, просвітницькі заходи, присвячені Шевченківським дням.

– У храмах області — молебні з нагоди вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка та за мир і злагоду в Україні.

– Показ вистави „Тарас” за творами Кобзаря в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка (початок о 19.00 год.).

– Обласний конкурс читців Шевченкового слова „Борітеся — поборете!” в приміщенні Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки.

– Виставка українського мистецтва, роботи лауреатів премій. У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. – Святковий концерт в обласній філармонії.

– В усіх населених пунктах області заплановане проведення флешмобів з читання поезій Тараса Шевченка біля пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіальних дощок, музейних виставок та експозицій Кобзаря з фото та відео фіксуванням подій.

– Відбудеться обласний фестиваль-конкурс кобзарського мистецтва „Кобза”.

– У Тернопільській універсальній науковій бібліотеці, Тернопільській обласній бібліотеці для молоді та Тернопільській обласній бібліотеці для дітей заплановано проведення тематичних годин, літературних читань поезії великого Кобзаря.