додому Головні Коронавірусна інфекція вже в статистиці звичних сезонних захворювань (відео)

Коронавірусна інфекція вже в статистиці звичних сезонних захворювань (відео)

390
Вже в жовтні в Україні очікують зростання кількості хворих на грип та респіраторні інфекції. У список звичних сезонних вірусів цього року додасться – коронавірусна інфекція. Лікарі кажуть: COVID-19 не зник, оскільки нових пацієнтів реєстрували і впродовж літа. Більше про це – далі.

COVID-19 не зникає. Фахівці продовжують реєструвати нових пацієнтів, які хворіють на коронавірусну інфекцію. За останній тиждень на Тернопільщині 8 таких випадків. Вже на початку жовтня лікарі очікують зростання кількості хворих в Україні.

Володимир Паничев, заступник генерального директора з досліджень біологічних факторів, лікар-епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб, каже: “З початком холодного періоду року буде підвищуватися захворюваність. Чи очікуємо такої ситуації, яку ми вже пережили? Тобто епідемію. В межах України такої вже захворюваності не буде“.

За рік в Україні реєструють близько 6 млн випадків інфекційних захворювань, повідомляють в Центрі громадського здоров`я. 98% – це грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. До статистики звичних сезонних вірусів цьогоріч спеціалісти додають і коронавірусну інфекцію.

Володимир Паничев коментує: “Буде цей вірус трішки мінятися. Але це серйозно не вплине ні на перебіг епідемічних процесів, ні на перебіг клінічних. Просто треба завжди пам`ятати, що так як і при грипі, завжди є люди групи ризику“.

Відтак, лікарі нагадують: захистити організм від інфекції, запобігти важкому перебігу та появі ускладнень від неї – найкраще може допомогти вакцинація. А все що потрібно, аби долучитися до неї – отримати направлення від свого сімейного лікаря.