додому Новини З 1 серпня громадянам України, які мають статус внутрішньо переміщеної особи, змінять...

З 1 серпня громадянам України, які мають статус внутрішньо переміщеної особи, змінять порядок нарахувань

540

З 1 серпня тим громадянам України, які мають статус внутрішньо переміщеної особи, перебувають у країні та отримують допомогу, продовжать виплати на пів року. Водночас частині українців допомогу скасують, це стосується переселенців, як перебувають за кордоном понад 30 днів поспіль без причин. Подробиці у сюжеті Христини Черешнюк.

Допомога не призначатиметься також тим переселенцям, які напередодні отримання державних виплат здійснили суттєві витрати, чи оплатили послуги на суму від 100 тисяч грн. одним платижем.

Внутрішньо переміщеним особам для продовження виплат ніяких додаткових дій вчиняти не потрібно, нарахування продовжуватимуться автоматично.
Виплати допомоги переселенцям здійснюватимуть 15 та 28 числа щомісяця. Громадянам, які вперше звернуться для отримання допомоги після 1 серпня 2023 року, виплати призначатимуть на шість місяців, на сім’ю, та виплачуватимуть щомісячно одному з членів сім’ї з розрахунку на кожну людину: для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис грн; для інших осіб – 2 тис грн.