додому Новини За чи проти: що відбувається із реорганізацією Української гімназії у Тернополі

За чи проти: що відбувається із реорганізацією Української гімназії у Тернополі

660

У Тернополі ведуться дискусії щодо об’єднання Української гімназії імені Івана Франка та технічного ліцею. У червні стало відомо, що два навчальні заклади вирішили об’єднати в один і назвати “Академічний ліцей «Українська гімназія» імені Івана Франка Тернопільської міської ради”. Одразу оголосили конкурс на посаду директора. 13 липня він завершився. Директором навчального закладу став Федоруц Микола Васильович, який раніше працював заступником директора ЗОШ №4 з виховної роботи. Того ж дня батьки гімназистів вийшли з протестом до стін міської ради. Вони вимагали скасувати об’єднання і залишити на посаді гімназії чинного директора Анатолія Крижанівського. У міському управлінні освіти ж запевняють об’єднання необхідне в зв’язку з дією нового закону “Про освіту”. А ось окремо ці навчальні заклади вже не зможуть працювати, як раніше. Більше про це – далі.

Об’єднати Українську гімназію імені Івана Франка та технічний ліцей і створити єдиний навчальний заклад з назвою Тернопільський академічний ліцей «Українська гімназія» імені Івана Франка. Таке рішення прийняли на сесії міської ради ще 9 червня. Згодом оголосили конкурс на посаду директора нового освітнього закладу. За його результатами, 13 липня, визначили потенційного кандидата на вакантне місце.
Такий розвиток подій обурив багатьох батьків та учнів Української гімназії. Вони вважають, що такі зміни недоречні, тому виступають проти зміни нового керівництва.

За словами Ольги Похиляк, без об’єднання заклади не зможуть працювати, як раніше. У ліцеї для подальшої роботи бракує учнів. Сьогодні там навчається всього 170 дітей. А ось Українська гімназія відповідно до закону “Про освіту” втрачає чинний статус. Адже навчання в українських гімназіях тепер триватиме лише до 9-го класу. Водночас, при об’єднанні – у новому навчальному році для школярів все буде звичне. Кожен продовжить відвідувати уроки у рідних стінах, зі своїми вчителями.

Тим часом, батьки учнів Української гімназії спланували нову зустріч. Про те, як розвиватиметься далі історія із об’єднанням двох навчальних закладів – інформуватимемо у випусках “Провінційних вістей”.