додому Новини “Для жінок, які народжували за кордоном”: як дитині оформити закордонний паспорт?

“Для жінок, які народжували за кордоном”: як дитині оформити закордонний паспорт?

979
Після початку повномасштабної війни в Україні мільйони українців були змушені покинути дім та виїхати за кордон. Серед них було чимало вагітних жінок, які народили діток уже в інших країнах. Тож наразі у них виникає чимало запитань щодо документів для новонароджених дітей.
Міграційна служба Тернопільської області дає відповіді на найпоширеніше запитання: чи можна без повернення в Україну оформити закордонний паспорт дитині, яка народилась за кордоном?
Можна в центрах «Паспортний сервіс» та в закордонних дипломатичних установах.
Якщо паспорт матері протерміновано або не вклеєна фотокартка, можна одночасного оформити ID-картку мамі та закордонний паспорт дитині. Для цього за кордоном потрібно звертатися саме до центрів «Паспортний сервіс».
Якщо батько іноземець, потрібно звернутися до закордонної дипломатичної установи для отримання Довідки про реєстрацію особи громадянином України. Термін оформлення – 3 місяці. Потім з цією довідкою оформити паспорт можна і в ЗДУ, і в центрах «Паспортний сервіс».
Що робити з іноземним свідоцтвом про народження?
Потрібно зробити офіційний переклад та завірити його нотаріально. Також для легалізації свідоцтво може потребувати проставлення апостиля, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України, згідно з Законом України «Про міжнародне приватне право». Дитину не обов’язково брати із собою, але в такому разі потрібно мати фото дитини 10х15см для внесення відцифрованого образу обличчя. Таке фото має відповідати ряду вимог.
Вартість дитячого закордонного така сама, як і дорослого. В підрозділах Міграційної служби це 856 грн або 1496 грн (в залежності від терміновості). Центри «Паспортний сервіс» додатково стягують збір за сервісні послуги підприємства, який різниться в залежності від країни.