додому Новини Готівка чи картка? Триває дискусія, чи готові українці відмовитися від купюр (відео)

Готівка чи картка? Триває дискусія, чи готові українці відмовитися від купюр (відео)

528

Чи настане день, коли готівка в Україні зникне повністю? Прихильники нових технологій у цьому переконані, адже ми вже дивуємо світ застосунком “Дія” – держава в телефоні, що значно спрощує життя кожного українця. Та й у Тернополі уже другий рік поспіль мешканці розраховуються у транспорті виключно телефоном та картками.

Але що кажуть економісти? За словами аналітика, доктора економічних наук та професора ЗУНУ Тараса Маршалка – Україна в найближчі надцять років точно не відмовиться від кешу. Перехід на виключно безготівкові розрахунки призведе до низки проблем та принесе країні певні ризики. Подробиці у сюжеті.

Днями українців сколихнула новина про можливу заборону в нашій країні готівки. Усе почалося з пропозиції заступника голови Офіса Президента Ростислава Шурми під час конференції з відновлення України у Лондоні. У своєму зверненні він наголосив, що таким чином можна зробити в державі реальні кроки для подолання корупції.

Дискусія щодо відмови від готівки одразу набрала шаленого оберту у соцмережах. Ми також вирішили запитати підписників TV-4 у соцмережах, чому надають перевагу вони. 62 відсотки користувачів, які взяли участь у нашому опитуванні кажуть, що розраховуються лише готівкою, 38 – банківськими картами.

Тернопільський економіст Тарас Маршалок, хоч і частіше за інших, в силу своїх обов’язків, здійснює банківські операції, переконаний, готівка в державі потрібна.

До плюсів загального безготівкового розрахунку експерт відносить зручність для фінустанов, адже готівку потрібно, зокрема зберігати, охороняти, возити. Крім того, до позитивних сторін можна й віднести те, що відсутність готівки автоматично призвела б до зникнення зарплат у конвертах, з якими українська влада безуспішно бореться десятиліттями.

Тернопіль вже зробив перший крок до зменшення безготівкового розрахунку. Майже два роки весь громадський транспорт приймає оплату лише онлайн. Період звикання менканців до того, що готівка у транспорті не потрібна, звісно, був довгим і непростим. За словами Тараса Маршалка, повний перехід на кеш в Україні й справді потребуватиме часу на адаптацію людей, а також, що не менш важливо – реформування дотичних структур. Утім, поки – це тільки ідея і про втілення її в життя наразі мова не йде.