додому Новини В Україні подешевшає цибуля

В Україні подешевшає цибуля

1303
В Україні відпускні ціни на цибулю знизяться до 35-40 грн/кг, що в середньому на 15% менше, ніж тижнем раніше. Знизити ціну допомогли масові поставки імпортної цибулі з Польщі, Єгипту і Нідерландів.
Згідно з даними щоденного моніторингу EastFruit, тиск на ціни також чинить збільшення пропозиції ріпчастої цибулі з необладнаних сховищ, власники яких зі встановленням теплої погоди розпочали активні продажі цієї продукції. При цьому низка фермерів повідомляє про те, що з тих чи інших причин у цьому сезоні цибуля зберігається гірше, ніж зазвичай. Через це помітно зріс відсоток втрат і частка некондиційної продукції, яку виробники прагнуть збути в першу чергу.
За даними EastFruit, станом на 28 березня 2023 року ціна на цибулю в Україні у 2,3 раза вища, ніж в аналогічний період минулого року. Однак деякі гравці ринку впевнені, що вже у квітні ситуація на ринку зміниться. До цього моменту запаси цибулі в господарствах істотно скоротяться, і ціни на цю продукцію підуть вгору. В умовах, що склалися, власники якісної цибулі сьогодні вважають за краще утримуватися від продажів і планують відновити реалізацію цієї продукції ближче до середини весни.
Нагадаю, на початку березня ціни на цибулю в Україні сягали 70 і вище гривень за кілограм.