додому Новини Вони обидва познайомилися завдяки соцмережам та розпочали спільну справу – вирощування кавунів...

Вони обидва познайомилися завдяки соцмережам та розпочали спільну справу – вирощування кавунів на Тернопільщині

507
Вони обидва познайомилися завдяки соцмережам та розпочали спільну справу – вирощування кавунів на Тернопільщині. Для фермера Володимира МозІля з Великих Гаїв це перший досвід догляду за баштанною продукцією. А от для Геннадія КізІма з Куп`янська – ні. Великогаївський кавун вже користується популярністю серед покупців. Люди не тільки смакують ягодами, а й роблять з них варення. Подробиці – у сюжеті.
Невелику фотозону, яка водночає є і місцем торгівлі, облаштували двоє фермерів при в`їзді у Тернопіль. Один з них – уродженець Великих Гаїв, а інший – Купʼянська. Обидва познайомилися через соцмережі і розпочали займатись спільною справою – вирощуванням кавунів.

Геннадій Кізім, фермер, переселенець з Куп’янська, розповідає: “Дали оголошення, що ми фермерське господарство, яке займається овочами, може комусь цікаво”.

На повідомлення відгукнувся Володимир Мозіль. Чоловік 7 років займався фермерством у нашому краї. Він запропонував земельну ділянку та техніку для розвитку спільної справи на Тернопільщині. Так все і розпочалося. А шукати нові землі Геннадія змусила війна. Чоловік місяць прожив в окупації та невдовзі виїхав з рідного Куп`янська, що на Харківщині, аби продовжити працювати.

В середньому, вага ягоди з земельної ділянки фермерів від чотирьох до восьми кілограмів. Володимир Мозіль показує нашій знімальній групі, як перевіряє готовність кавунів до споживання.

Великогаївський кавун вже користується популярністю серед покупців. У день фермери можуть продавати більше тони товару власного виробництва.

Для фермера Володимира це поки перший такий збір ягід. У Геннадія досвід з кавунами вже є. Минулоріч він зібрав врожай кавунів у Броварах. Фермери кажуть: на Тернопільщині цьогоріч клімат сприятливий для цієї справи.

Крім кавунів, чоловіки невдовзі збиратимуть врожай моркви та капусти. Після перемоги Геннадій таки мріє повернутися додому та аби його рідне місто відбудували. Наразі ж фермери щоденно працюють та перш за все вдячні захисникам і захисницям, завдяки яким вони можуть вирощувати ягоди та овочі на своїй рідній українській землі.

 

попередня статтяДоставка вантажів з Китаю
наступна статтяГра “Ниви” та “Епіцентру”: з яким результатом завершилася