додому здоров'я З початку року в області зафіксували 8 випадків хвороби Лайма

З початку року в області зафіксували 8 випадків хвороби Лайма

1019

vlcsnap-2015-06-22-14h40m36s43Епідеміологи б’ють на сполох – сезон кліщів у розпалі.  До медиків звернулися понад 400 людей. В області вже зафіксували вісім випадків хвороби Лайма. Кліщі, які переносять інфекційні захворювання, можуть з’явитися будь-де, де росте трава, кущі чи дерева. Тому лікарі рекомендують бути особливо уважними, перебуваючи на природі.

Цього року до лікарень Тернопільщини звернулось чотириста вісімдесят людей зі скаргами на укуси кліщів. З них – у восьми виявили хворобу Лайма. Це захворювання дуже підступне і на початку від перебігу звичайної застуди майже не відрізняється, кажуть епідеміологи. Вчасно виявлена і пролікована хвороба Лайма – це запорука успішного видужання. Найефективніший метод профілактики – обробляти зелені зони спеціальними препаратами, після цього кліщі з тих територій зникають практично стовідсотково. В травні у Тернополі в міських парках знищували кліщів хімічними речовинами. Такі заходи потрібно робити і надалі і не лише в парках, а й на прибудинкових територіях, каже Богдана Козяр.

– Цього року було знято з людей 117 кліщів у 29-ти випадках були позитивні результати. Також ми проводимо моніторинг кліщів довкілля, яких відновлюємо, так з 297 кліщів у дев’яти випадках були позитивні результати. Значить в нас по місту можна сказати природнє вогнище хвороби Лайма. З 8 випадків, які ми на сьогодні маємо, 3 сталися на території міста. 2 – у парку Національного Відродження і один випадок на прибудинковій території на вулиці Чумацькій, там захворіла дитина, – розповідає завідувач відділення епідеміологічних досліджень міського відділу Тернопільського обласного лабораторного центру Держепідслужби Богдана Козяр.

Епідеміологи наголошують: збираючись на прогулянку у ліс чи парк, не забувайте про закритий одяг та взуття. А, повернувшись додому, детально себе огляньте. Якщо ви виявили кліща на тілі, то потрібно негайно звернутись за медичною допомогою і в разі необхідності пройти курс лікування.

– Якщо вкусив кліщ якщо людина його виявила самостійно, вона повинна звернутися в лабораторію особливо небезпечних інфекцій, віднести туди кліща, звернутися до лікаря інфекціоніста, а в подальшому лікар буде призначати обстеження на наявність борелій також в нашому центрі, – каже Богдана Козяр.

Якщо Ви не можете самі видалити кліща, обов’язково звертайтеся в травмпункт, просять медики.

.