додому Головні У Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф уже третій рік проходить...

У Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф уже третій рік проходить реорганізація

1162

vlcsnap-2016-06-03-17h36m32s709У  Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф уже третій рік проходить реорганізація. Цьогоріч на оновлення виділили 7 мільйонів 600 тисяч гривень з обласного бюджету. Гроші підуть на створення оперативно-диспетчерської групи, придбання потрібної техніки та інші потреби.

Протягом трьох років Тернопільська “швидка” працює як Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. А це – п’ять станцій і двадцять три підстанції. Разом – 90 пунктів швидкої медичної допомоги по області. Реформування структури досі триває. Директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф каже, що уже ведеться мова про створення в нашій області оперативно-диспетчерської служби.

– Завдяки тісній співпраці двох гілок влади: обласної адміністрації і обласної ради, нам виділені гроші у сумі 7 мільйонів 600 на облаштування оперативно-диспетчерської служби, – розповів директор Центру екстреної медичної допомоги Михайло Джус.

Створення такої групи дасть можливість приймати всі виклики і їх контролювати – передавати у райони. Наразі у діючій диспетчерській групі працює троє диспетчерів, а буде – вісім. Окрім того – придбані GPS-навігатори допоможуть контролювати точне місце перебування кожної машини. Це допоможе швидше реагувати на виклики.

Досі, до прикладу, якщо поступає виклик із села Підволочиського району, яке знаходиться на межі зі Збаразьким – їде машина з Підволочиського відділення швидкої допомоги. Та оперативніше на виклик відреагувала би група швидкого реагування зі Збаразького району.

А ще до оновлень додасться загальний архів хворих. В такому випадку медики вже точно будуть знати, куди їдуть і які саме медикаменти брати з собою. Уже зараз тривають підготовчі роботи для облаштування нових відділів.

– Оперативно-диспетчерська служба буде створена тут у нас – другий поверх. Ми вже вирішили ряд робіт. Є приміщення, яке перепланували під диспетчерську. Тобто, є діюча і є готове приміщення під нову, є підготовлені приміщення під серсерну, заведені кабеля по зв’язку, від електромереж по двох підстанціях. Тобто такі роботи ми виконали вже, – каже Михайло Джус.

Залишилось придбати меблі, обладнання, комп’ютери. Разом із плюсами – створення оперативно-диспетчерської групи тягне за собою і ряд проблем, каже Михайло Джус. У зв’язку з тим, що другий поверх лікарні переробили під нову диспетчерську – ті дев’ять відділень, що там працювали, довелось перемістити. Одне із них буде у Березовиці, інші – у мікрорайонах Тернополя на Сонячному та Дружбі.

А ще, у рамках реорганізації, будуть збільшуватися пункти швидкої допомоги у тих населених пунктах області, які цього найбільше потребують, наприклад у Струсові Теребовлянського району. Зараз тривають переговори і про Бучацький та Збаразький.