додому Головні Сьогодні розпочався Великий піст: як потрібно провести ці сім тижнів

Сьогодні розпочався Великий піст: як потрібно провести ці сім тижнів

1087

Великий піст вважається головним постом в церковному православному календарі, який є підготовкою до настання головного свята релігійного світу – Великодня. Його історія має довгу і багату традицію. Називають Передпасхальний піст Великим не тільки через його тривалість, а й через важливість і значення в житті Церкви та кожного християнина. Що ж таке Піст для сучасних українців дізнавалась  Христина Коваль.

Ще вчора ми смакували вареники та млинці з начинкою, а сьогодні – перший день Великого посту. У цей період, аж до Великодня, християни обмежують себе в їжі, повністю відмовляються від продуктів тваринного походження, м’яса, яєць та молочної продукції, а ще взагалі не їдять в перший понеділок посту. Та знавці застерігають — тут головне не перестаратися. Великий піст – найдовший з багатоденних постів, встановлених Церквою. Дотримуватися правил Великого посту, духовних звичаїв та молитовного статуту чи ні – особистий вибір кожної людини. Як правило, він залежить від сили віри і бажання пройти, як моральне, так і фізичне очищення.

-Звернути увагу на своє духовне життя, щоб заповнити цей час, який ми переживаємо в часі великого посту, якимись духовними речами, якимимсь речами, які би нам допомогли стати кращим християнином, тому що в часі посту ми виходимо із зони комфорту у якій знаходимося, ми себе можемо в чомусь обмежувати, каже сотрудник  Тернопільського Архикатедрального собору Отець РОМАН ДУТЧАК.

Великий піст – це набагато більше, ніж відмова від м’яса. Це, насамперед, духовне очищення. За словами Отця Романа, у Великий Піст, важливо встояти перед моральними спокусами. На наше запитання «Що не можна їсти у Великий піст?». Отець відповідає: «Істи не можна один одного!». Важливо пам’ятати – піст не дієта. Сенс дотримання посту полягає не лише у голодуванні, а й утриманні від поганих думок та шкідливих звичок.

Людям, які мають хронічні захворювання, дітям до 7 років, підліткам, вагітним та матерям, які годують, церква дозволяє не постити. Менш жорсткого посту можна дотримуватися й людям похилого віку, студентам та тим, хто подорожує або наважився на піст вперше. Саме під час Великого Посту у кожної людини є шанс по-новому поглянути на себе, змінити життя на краще – стати добрішими, чутливішими, навчитися прощати і приділяти більше уваги рідним і близьким.