додому Новини Підприємці Тернопільщини скаржаться на проект змін до Податкового кодексу

Підприємці Тернопільщини скаржаться на проект змін до Податкового кодексу

778

vlcsnap-2015-12-08-18h44m57s955Підприємці Тернопільщини спробують захистити свої права. Поданий на підпис голови Верховної Ради проект змін до податкового кодексу, вважають, змусить перейти велику частину бізнесменів в тінь, адже їм буде невигідно працювати на запропонованих умовах. Від цього постраждають і самі бізнесмени, і місцеві бюджети, і пересічні українці. Підприємці вирішували як діяти, аби держава дослухалась до їх побажань та дала їм можливість вести свій бізнес чесно.

В Україні малий і середній бізнес через надмір податків бореться за виживання, розказує голова профспілки підприємців Тернопільського центрального ринку Наталя Шоломейчук. Зараз ВВП держави найнижчий за всі роки існування, каже жінка. Відповідно, низькою є і купівельна спроможність українців.

– Ми всі, хто працюємо на ринку, бачимо, як приходять бабусі і дивляться, що їм купити, рахують чи купити хліб чи купити молоко і вираховують копійки. І зараз змінювати податки, ставки, яким буде додаткове навантаження на підприємців, відповідно, потрібно буде збільшувати податки. Щоб залишитись в якомусь прибутку ми зобов’язані вкладати вартість товару. Це призведе тільки до нового підняття цін, – пояснює голова профспілки підприємців Тернопільського центрального ринку Наталя Шоломейчук.

Знищуючи спрощену систему і таким чином заганяючи дрібних підприємців в тінь, держава завдає удар по фінансуванню місцевих бюджетів та лобіює інтереси великого бізнесу, переконані учасники зібрання.

– Ми вимагаєм, щоб був мораторій на спрощену систему, так як є зараз пропозиції уряду на 1 групу касовий апарат вводять протягом 3 років, на 2 групу вводять касові апарати з 1 січня 2016 року, на 3 групу, як казала моя колега, повністю не буде. Ми хотіли показати, що бізнес повинен розвиватися, інвестиції повинні бути в державі, і тому як в інших цивілізованих країнах, хоча би дати мораторій на 5 років. Тому що в кожній країні є, щоб бізнес розвивався, в нас в країні ми кожних пів року не знаємо, що нас чекає, – говорить  голова ТОГО “Підприємці Галичини” Ольга Шахін.

Зміни до податкового кодексу потрібні, проте не в тих економічних умовах, в яких перебуває Україна, кажуть підприємці. Тож обіцяють, що боротимуться, аби відстояти своє право на ведення чесного бізнесу.

– Сьогодні настільки впала купівельна спроможність людей, що в принципі, сьогодні люди готові закрити свій бізнес на день-два-три для того, щоб відчули, що малий і середній бізнес – це кровоносна система.  В нас просте звернення до уряду. Сьогодні ми будемо приймати рішення. Або вони нас чують і приймають те, що потрібно країні, або вони повинні звільнити місце іншим, – каже керівник місцевого осередку всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу «Фортеця» Людмила Скакун.

– Наша ціль одна – щоби ми залишилися працювати в Україні, тому що ми є патріоти своєї Батьківщини. і ще одна ціль – ми хочемо дійсно, щоби наша країна розвивалася, а щоб розвивалась, вони повинні показати нам, що йдуть зміни згори, і тоді вже братися за тих, хто самі створили собі робочі місця, зробили робочі місця ще й для інших, – додає Наталя Шоломейчук.