додому Головні Освітні та медичні послуги, які отримують не мешканці Тернополя, будуть фінансуватись...

Освітні та медичні послуги, які отримують не мешканці Тернополя, будуть фінансуватись із бюджетів громад

982

Освітні та медичні послуги, які отримують люди, які не є мешканцями Тернополя, мають фінансуватись із бюджетів тих населених пунктів, де вони проживають. Таке рішення «Про взаємовідносини з об’єднаними територіальними громадами  та іншими органами місцевого самоврядування у сфері надання послуг» прийняли депутати на черговій сесії міської ради. 

Депутати Тернопільської міської ради ухвалили рішення про взаємовідносини з об’єднаними територіальними громадами та іншими органами місцевого самоврядування у сфері надання послуг. У зв’язку з цим, у фінансовому управлінні розробили нормативи витрат на отримання послуг у бюджетних закладах міста.

Йдеться про дитячі садочки, школи, позашкільні навчальні заклади, професійно-технічні училища, дитячі та юнацькі спортивні школи, школи естетичного виховання та медичні установи.

Багато людей з різних населених пунктів отримує медичні послуги у Тернополі, а діти, які не проживають у Тернополі, відвідують навчальні заклади міста, які утримуються виключно за кошти міського бюджету.

– Була розрахована вартість скільки коштує надання таких послуг за 1 місяць. І депутатами прийнято рішення направити відповідні рішення до об’єднаних громад, або сільських і міських рад, проінформувати їх про вартість цих послуг з тією метою, щоб вони уклали угоди про міжбюджетні трансферти і якщо їхні діти, чи їхні люди бажають навчатися, або лікуватися в медичних закладах міста Тернополя, значить вони повинні за це оплатити з коштів власних бюджетів. Якщо комусь цих коштів не вистачає, значить є Тернопільська районна рада, яка повинна виділити відповідну суму з районного бюджету для того, щоб оплатити вартість цих послуг, – говорить міський голова Тернополя Сергій Надал.

Таке рішення є справедливим і обгрунтованим, вважає Сергій Надал. Адже міський бюджет не витримує такого навантаження. До прикладу, ліжкодень у стаціонарі лікарні вартує 329 гривень, а перебування у пологовому – 741 гривня.

– Тому що, наприклад, таке питання, як охорона здоров’я, кошти районні бюджети получають пропорційно до кількості мешканців в кожному селі. І в більшості випадків вони потім спрямовуються на районну лікарню. При тому всьому, що люди лікуються в лікарнях Тернполя, кошти отримує районна лікарня, є певна соціальна несправедливість, тому ми просто хочемо привести все до справедливості,  -каже Сергій Надал.