додому Новини Оновлений етноцентр відкрили у Тернопільській бібліотеці №4

Оновлений етноцентр відкрили у Тернопільській бібліотеці №4

1095

vlcsnap-2015-08-28-17h51m14s190Оновлений етноцентр відкрили  у Тернопільській бібліотеці №4. Старовинний український посуд, речі із бабусиної скрині, а ще дві нові авторські виставки і презентація історико – етнографічної карти Тернопільщини. Читачі приходять сюди, як і раніше, за книгою, а виходять одухотворені від народних творінь.

Етнографічний центр в четвертій Тернопільській бібліотеці, що на Бульварі Данила Галицького, працює ще з 2013-го. Тоді постала потреба розширити функції звичайних книгозбірень. У четвертій бібліотеці обрали етнографічних напрямок. Виставки, літературні читання, творчі вечори, майстер-класи, зустрічі з цікавими людьми. Сюди читачі уже давно ідуть не лише як до книгозбірні, але і як до духовної скрабниці, джерела українського духу.

Неповних три роки. Ми знову відкриваємось, знову чимось здивуємо. В нас ще є багато проектів, де співпрацюють люди, які і читають і працюють в краєзнавчій студії. В нас створюється осередок українських вишивальниць. Будемо і далі дивувати, особливо бульвар, – розповідає завідувач Тернопільської бібліотеки №4 Світлана Козелко

Відремонтована частина приміщення, оновлені і доповнені  експонати. Родзинкою відкриття стала презентація історико-етнографічної карти Тернопільщини, проілюстрованої фотографіями вишиванок з кожного району. Свою колекцію народного одягу представила і теребовлянська вишивальниця у третьому поколінні Надія Семців. Демонструється також виставка  Михайла Урбанського “Щирі українці” і художні роботи Надії Кармазин.

Ми хотіли зробити такий арт-простір “5 кроків до мистецтва, до краси, аби люди отримали насолоду, переглядаючи ці роботи, – каже завідувач Тернопільської бібліотеки №4 Світлана Козелко

Розвиває бібліотека і свою головну функцію. Окрім поповнення книжкового фонду, придбали нові столи у комп’ютерний зал. Усі зміни стали можливими завдяки допомозі канадського фонду “Світ для дітей” і громадських організацій, керівників яких тут називають хрещеними батьками. А відвідувачі бібліотеки, які  знайомі між собою, завдяки усьому, що тут відбувається, мріють про той час, коли до їх незвичайної книгозбірні стоятиме, як і за кордоном, велика черга.