духовні роздуми

допомога

A+ A A-

15 людей загинули та майже сотня травмувались у аваріях на Тернопільщині

15 людей загинули та майже сотня отримали травми у аваріях на Тернопільщині. Їх працівники ДАІ лише цього року зареєстрували майже 400. А ще на дорогах області державтоінспектори затримали 300 нетверезих водіїів. Серед них - четверо міліціонерів. Начальник Державтоінспекції Тернопільщини Андрій Матрифайло уже втретє з початку весни провів відкриту зустріч з громадськістю, на якій розповідав про роботу своїх підопічних.

Серед позитиву у роботі працівників ДАІ на Тернопільщині Андрій Матрифайло називає відсутність у інспекторів ДПС на дорозі так званого "плану по протоколах" і запевняє - тепер вони не чіпляються до водіїв за дрібниці, а карають тільки тих, хто насправді порушив правила дорожнього руху.

- Хочу назвати цифри, скільки протоколів було складено на минулий рік, станом за місяць часу, за цей період і за цей місяць, то ви зрозумієте зразу, що палочна система вже не діє і ніхто показників в наших працівників не вимагає. Я вже сказав, є порушення - ми його документуєм. Тобто, в період з 13.03 по 14.04 виявлено взагалі по області 1135 порушень. Минулого року, за цей період було 3455. Є різниця, - розповідає начальник УДАІ УМВСУ в Тернопільській області Андрій Матрифайло.

Окремо подякували активістам автомайдану Тернополя, які несуть службу разом з державтоінспекторами, що дозволяє додатково виявляти порушників на дорогах, і, крім того, дозволяє контролювати самих даїшників та уникати панібратства. Андрій Матрифайло переконує, усі учасники дорожнього руху нині рівні перед законом. Порушення фіксують і у працівників міліції і у інших посадовців. Особлива увага - нетверезим водіям.

- Суто по працівниках міліції, зараз до речі, проводиться місячник безпеки дорожнього руху, з 9 квітня - станом на сьогоднішній день оформлено за різного роду порушення правил дорожнього руху, в тому числі 4 працівники в нетверезому стані. Це від початку року якщо взяти і 29 адміністративних протоколів за різні порушення: стоянка, зупинка, керування без документів, проїзд на заборонений сигнал світлофора і тому подібне. 29 протоколів, - пояснює Андрій Матрифайло.

Усіх працівників ДАІ, яких затримали нетверезими за кермом, звільнятимуть із роботи. Боряться сьогодні і з корупцією. Поки що такий випадок зафіксований один. 15 квітня на хабарі затримали одного із працівників взводу ДАІ Тернополя. Прокуратура порушила кримінальну справу, почато низку перевірок. Андрій Матрифайло запевняє, вчинок працівника-хабарника, який щонайменше втратив роботу, потягне за собою покарання і для інших. Когось звільнять, хтось, можливо, отримає догану. Така позиція нинішнього керівника Департаменту ДАІ УМВС України, зазначив Андрій Матрифайло.

- Безпосередній керівник звільняється з посади, безпосередній керівник, це є командир взводу. Дальше пішло повністю по вертикалі - начальник ДАІ, заступник начальника ДАІ міста, дальше куратор, вже тут в управлінні, заступник начальника ДПСу, мій заступник і я. Такщо в цьому наказі я тоже буду мати місце. Такий прикрий випадок, ну бачим, інакше ми не почистим. Напевне що так треба працювати і спуску в цьому не повинно бути, - каже начальник УДАІ.

Усіх, хто має факти порушень закону працівниками державтоінспекції просять про це повідомляти, та обіцяють карати винних.

Останнє оновлення: П'ятниця, 18 квітня 2014, 10:51

Перегляди: 83

Зміни до бюджету області затвердили сьогодні на депутати Тернопільської обласної ради

Зміни до бюджету області затвердили сьогодні на депутати Тернопільської обласної ради. Усього на сесії розглянули близько шістдесяти питань. У роботі сесії брав участь новопризначений голова облдержадміністрації Олег Сиротюк.

Сесію Тернопільської обласної ради розпочали нагородженням. Дітям, які найкраще намалювали малюнки за творчістю Тараса Шевченка, голова облради Василь Хомінець вручає дипломи та грошові премії. Опісля - голосують за порядок денний, тут - близько 60 основних питань. Вперше на сесії - голова облдержадміністрації Олег Сиротюк.

- Однозначно тої ситуації, яка була раніше, коли ОДА і рада, відповідно, змагалися у процесі прийняття тих чи інших рішень  - хто краще скаже, хто краще запропонує, але в результаті область втрачала. Таких речей не повинно бути. Ми налаштовані на спільну роботу, ми розуміємо, що в теперішніх умовах не можна говорити про якусь опозиційність, - говорить голова Тернопільської ОДА Олег Сиротюк.

З усіма фракціями та депутатами держадміністрація готова співпрацювати. Сама ж наразі переживає переформатування, каже голова:

- В нас не має бути формального підходу, в нас не має бути роботи для галочки, в нас має бути рельні взаємовідносини з громадянським суспільством.

Країна у стані бойової готовності. Одним із перших на сесії затверджують проект програми матеріально-технічного забезпечення 6-го батальйону територіальної оборони Тернопільської області.

- Особовий склад відібраний, техніка національної економіки прописана, частина спеціальної техніки отримана, єдина залишається проблема по забезпеченню речовим майном. Згідно наших розрахунків - це близько 1 млн. грн, - каже в.о. Тернопільського обласного військового комісара Володимир Катинський.

Затвердили і зміни до бюджету Тернопільщини на цей рік. Це повязано із внесенням змін до закону про держбюджет, оскільки цьогоріч його вперше скоротили. Таке рішення не оминуло і місцеві бюджети, загалом вони зменшились на двісті шістдесят один мільйон гривень. Шістьом галузям, які фінансують із місцевих бюджетів, видатки скоротили.

- Зменшуються видатки в зв'язку з тим, що протягом року не буде зростати обсяг мінімальної заробітної плати, і не буде, відповідно, зростати тарифна сітка працівників бюджетної сфери, - розповідає директор Департаменту фінансів Тернопільської ОДА Степан Скибляк.

- Ситуація важка, треба переглядати бюджет, треба направляти кошти туда, куда треба направляти, а це на обороноздатність країни, тому що ви бачите, що за всі роки армія доведена до такого стану, що не може дати відпір агресору, - каже депутат Тернопільської обласної ради Олександр Стадник.

До змін до обласного бюджету, які затвердили на сесії обласної ради, внесли також питання, які розглядали попередньо на бюджетній комісії. Серед них - виділення додатково ста п'ятидесяти тисяч гривень на придбання обладнання для обласного перинатального центру "Мати і дитина".

Останнє оновлення: Четвер, 17 квітня 2014, 18:23

Перегляди: 163

Освіта Тернополя потребує батьківської допомоги

Повернути довіру батьків до освіти - таке завдання перед педагогами Тернополя ставить начальник управлінні освіти і науки Ольга Похиляк. Вона пояснює: сьогодні, в умовах економічної скрути, без допомогти батьків освіта існувати не може. Для прозорості використання батьківських грошей у Тернополі планують створити благодійний фонд.

Незважаючи на складну економічну ситуацію, багато в освіті зроблено, вважає начальник управління Ольга Похиляк. 6 мільйонів гривень минулого року виділили з бюджету на капітальні видатки: заміну старого обладнання, ремонт дахів. Відкрили у минулому році тринадцять груп у дитсадках міста. В рамках міського бюджету це немало, вважає Ольга Похиляк. Та все ж бюджетних грошей вистачає, в основному, на зарплату педагогам та енергоносії. Решта - за рахунок батьківських внесків. На зборах з керівниками навчальних закладів і на засідання загальноміської батьківської ради прийняли рішення відкрити для спонсорських грошей благодійний фонд.

- Я хочу висловити велику подяку, шану батькам за те, що вони розуміють, в якій ситуації зараз ми знаходимося і співпрацюють, допомагають нам. Кошти здають і при поступлені дитини в дошкільний навчальний заклад на спецрахунки. Проблема яка, що ті кошти, які вже профінансовані,  меценатами, благодійниками, спонсорами і батьками, то ми не маємо права здійснити через держказначейство здійснити їх фінансування. Тому виникло питання у нас про створення благодійного фонду, - говорить начальник управління освіти і науки Тернопільської міськради Ольга Похиляк.

На думку чиновників благодійний фонд потрібен, аби в батьків не виникало запитання: "Куди йдуть гроші, які вони здають на школу чи садочок". Якщо батьки будуть знатимуть, на що витрачені їх гроші, то допомагатимуть освіті, вважає начальник управління. Гроші здаватимуть добровільно. Жодного примусу.

- Є в нас категорія соціально-незахищених батьків, що їм ще треба допомогти. 2/3 як правило можуть здати і здають у не ставлять ніяких питань. А от та частина, яка не має можливості, то їх не треба заставляти. Не треба робити все можливе і неможливе, щоб добровільно-примусово вони здавали ці кошти, - каже Ольга Похиляк.

Останнє оновлення: Четвер, 17 квітня 2014, 17:36

Перегляди: 100

Християни сьогодні відзначають Чистий Четвер

Сьогодні християни відзначають Чистий Четвер, починаючи з якого впродовж трьох днів усі церковні служби будуть присвячені спогадам земних страждань Ісуса Христа. Чистий Четвер присвячують спогаду таємної вечері, на якій Спаситель омив ноги Своїм учням, показавши у такий спосіб приклад любові і смиренності. У Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці Чистий четвер розпочався архієрейською святою літургією. Опісля Богослужіння відбувся чин омивання ніг священикам.

У Великий Четвер Церква згадує Тайну Вечерю Господа Ісуса Христа з Його учнями і апостолами. Саме там було встановлено головне таїнство християнської віри - Євхаристія, що в перекладі з грецького означає "благодарення". В цьому таїнстві відбувається найповніше, наскільки це можливо на землі, з'єднання людини з Богом. Сьогодні у Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Тернополі Чистий четвер розпочався архієрейською святою літургією, наприкінці якої Владика Василь Семенюк здійснив чин умивання ніг. На Таємній вечері Ісус Христос омив ноги своїм учням, показавши тим самим приклад братської любові, покори і смиренності.

- За нашою давньою традицією єпископ, подібно як Ісус Христос умиває ноги своїм учням і цілує ту ногу. Христос хоче підкреслити ту велику чесноту - покори, - говорить Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк.

Від сьогодні і до неділі, усі церковні служби будуть присвячені земним стражданням Ісуса Христа.

- Цей рік наповнений смутком в наших серцях, але як Ісус терпів і пройшов ту Хресну дорогу, був розп'ятий і воскрес, я вірю, що сьогодні наша Україна воскресне до нового щасливого радісного життя. Трошки потерпімо і тільки з Богом буде наша сильна Україна, - каже Василій Семенюк.

Останнє оновлення: Четвер, 17 квітня 2014, 17:22

Перегляди: 12

Центри зайнятості в Україні залишаються

Центри зайнятості в Україні залишаються. Кабінет міністрів ліквідував Державну служби зайнятості. Про це говорить відповідна постанова датована 9 квітня. Державна служба зайнятості - так мала називатися реорганізована структура. Проте процес реорганізації далі створення центрального управління у Києві не пішов. Тож Кабінет міністрів цю Державну службу зайнятості ліквідував, а Центри зайнятості працюють, як і раніше.

- На сьогоднішній день, коли йде мова про економію, то зараз витрачати кошти на перетворення, на зміну назв, то вирішили, що це є недоцільно. Ми працюємо, як працювали, виконуємо свої функції, працюємо щоденно, обслуговуємо наших клієнтів. Хай люди заспокояться, хай шукають роботу, хай приходять, а ми будемо допомагати чим зможемо, - говорить перший заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості Олександра Островська.

Останнє оновлення: Четвер, 17 квітня 2014, 15:39

Перегляди: 105

Архів новин

<< < квітня 2014 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
© 1991-2013 Телекомпанія TV-4. Всі права захищено. м. Тернопіль, вул. Сагайдачного, 2/7, тел.(0352) 43 10 44. тел./факс (0352) 52 31 40 Ліцензія Національної Ради України з телебачення та радіомовлення: № 0793-м до 24.05.2016 року.