додому здоров'я Другу хвилю грипу на Тернопільщині прогнозують у Санепідемслужбі

Другу хвилю грипу на Тернопільщині прогнозують у Санепідемслужбі

1115

vlcsnap-2016-03-10-17h36m42s516Кількість хворих на грип та ГРВІ у Тернополі зменшилась. Проте епідеміологи застерігають, що березень – місяць небезпечний, адже погода часто міняється, а у людей після зимового періоду авітаміноз, тож ризик захворіти вищий. І хоча перша хвиля грипу мешканцям міста уже не страшна, але друга попереду.

У Санепідемслужбі прогнозують другу хвилю грипу на Тернопільщині. І хоча показник захворюваності нижче епідпорогу, лікарі застерігають, що варто бути напоготові, адже ситуація неспокійна.

– Ситуація стосовно грипу та гострих респіраторних ситуацій за минулий тиждень, в принципі, розцінюється, як така, що відповідає середньому рівню захворюваності за останні роки. Тобто показник захворюваності в нас складає 32,2 випадки на 10 тисяч населення при епідпорозі 52,5. Ми говоримо про те, що дійсно показник нижче епідпорогових значень. Відповідно сам показник складає 61,3 до порогу. Проте, як ми бачимо, березень – це такий місяць, і знаємо ми з попередніх років, що може в нас бути ріст захворюваності, – розповідає завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” Марія Павельєва.

Епідеміологи кажуть, що захворюваність на грип та ГРВІ на Тернопільщині, порівняно з зимовим періодом, знизилась, проте кількість хворих чимала. Медики кажуть, що зростає й кількість дітей, які звертаються за меддопомогою. В загальній структурі захворілих, вони складають майже 59%. Коли в попередні тижні їх кількість становила 51 та 52 %. Почастішали випадки звернень у лікарні людей з ускладненнями.

– За 9 число ми вже бачимо, що кількість людей, яка звернулась, трошечки зростає. Хоча показник, ще досить низький – 21,3 випадки на 10 тисяч при епідпорозі 46,1. Тим не менше, ми бачимо тенденцію до того, що зростає кількість хворих, які госпіталізовуються і звертаються за допомогою вже з ускладненнями. Тобто мають якийсь тяжкий гострий респіраторний синдром, є грип, і є пневмонії. Один день за 9 число у нас 12 осіб, вони мають уже певні якісь ускладнення. Можливо, ми досягнемо епідпорогу, можливо ми його не перейдемо, але це все рівно зараз ми говоримо про те, що вже починається. Починається більша кількість хворих звертатися за меддопомогою, – каже Марія Певельєва.

Щоб вберегти себе від грипу та ГРВІ, епідеміологи радять вдягатися відповідно до погоди, не контактувати із хворими людьми, або ж з тими, у кого є симптоми хвороби, провітрювати приміщення, робити час від часу вологе прибирання, а також звернутися до лікаря, щоб той призначив вітаміни, адже у весняний період у людей часто буває авітаміноз.