додому Головні Без БЦЖ можуть залишитись тернопільські діти

Без БЦЖ можуть залишитись тернопільські діти

1018

bzzhБез БЦЖ можуть залишитись українські діти. Станом на 1 липня регіони України отримали понад 150 тисяч доз вакцини для профілактики туберкульозу. А потрібно – півтора мільйона, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я. Ситуація з нестачею склалася через багаторічне недофінансування програми імунопрофілактики, подорожчання імунобіологічних препаратів, а також відсутність вибору вакцин на ринку та конкуренції серед компаній, які виходять на торги. Цьогоріч вперше за п’ять років в умовах епідемії з Державного бюджету України виділено 100% фінансування на закупівлю вакцини БЦЖ, проте цих коштів буде недостатньо, щоб покрити всіх, хто не був провакцинований у попередні періоди та забезпечити вакцинацією новонароджених дітей. Тим часом на Тернопільщині та у самому Тернополі ця вакцина, яка надійшла в червні, а до того її не було взагалі, може закінчитись вже найближчим часом. У Міністрестві охорони здоров’я не розповідають, коли і чи буде закуплена взагалі наступна партія, та планують залучати гуманітарну допомогу від міжнародних інституцій для покриття нестачі вакцин в регіонах.

Вакцина БЦЖ, яку використовують для профілактики туберкульзу, Тернопільщина отримала у червні.

– В цьому році в нас один Кременецький район закупив 400 доз вакцини за кошти місцевих бюджетів. Відповідно, це мабуть єдині, де проводилися щеплення.  Потреба області в вакцині по БЦЖ, наприклад, майже 73 тисячі доз. Ми отримали лише централізовано 4 тисячі. Тобто це є 5% до потреби, – пояснює начальник відділу епідеміології та санітарної охорони території ГУ Держсанепідемслужби в області Марія Павельєва.

Станом на 1 липня лишалось 3 тисячі, проте скоро її може не стати взагалі. Адже вакцинувати потрібно не лише новонароджених, а й тих дітей, які не отримали щеплення через відсутність вакцини, та семирічок, яким потрібна повторна вакцинація. Ситуація з відсутністю БЦЖ у області тягнеться вже майже рік, пояснює Марія Павельєва. Дітей не щеплювали від березня минулого місяця, тоді закуплена вакцина знаходилась в карантині, не використувалась, а після того її просто не було. Схожа ситуація і в самому Тернополі. Місто отримало всього 860 доз БЦЖ.

– Та кількість доз, яку ми отримали, була розподілена між шістьма філіалами Тернополя, ми маємо 6 поліклінік. Відповідно, по кількості дитячого населення по кожному філіалі. Розпочате введення вакцини дітям по показах, ми доохоплюєм тих дітей, які недоотримували вакцини а пологовому будинку, тому що її не було і охоплюємо семирічок, які мають іти на ревакцинацію, – розповіла т.в.о заступника головного лікаря з поліклінічної роботи Тернопільської міської дитячої поліклініки Олена Федорова.

Наприклад, у центральному філіалі на вулиці Київській, вакцину вже використали. Наявних доз лишається ще дуже мало.

– Сказати стосовно потреби. Давайте будемо дивитись на кількість новонароджених. По ЗАГСу зарестровано по місту на 6 місяців 1459 дітей. А отримали 860 доз. Можливості охопити навіть всіх дітей новонароджених, які не мають вакцинації, не буде можливості.  Плани вже зроблені, діти викликані, тому скоріше за все ми на протязі ближчого часу ту вакцину використаємо. – Десь місяць? – Можливо скорше навіть як місяць, – говорить Олена Федорова.

Медики сподіваються, що держава не закриватиме очі на потреби у вакцинах та сподіваються, що невдовзі отримають нову партію. Адже ситуація із захворюваністю на туберкульоз в Україні лишається напруженою.

– Це йде накопичення, імунітету немає, хворих багато. Все це може призвести до того, що в нас і так в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу, а, відповідно, скажем так, що це все може призвести до того, що захворюваність на туберкульоз може реєструватися і серед дитячого населення, – каже Марія Павельєва.